Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Sanepid nie odbiera telefonów. Czy problem rozwiążą infolinie PGG?

Facebook Twitter

W Radiu 90 problemów z kontaktem z rybnickim sanepidem ciąg dalszy. Mówiliśmy już na naszej antenie, że dodzwonienie się do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku graniczy z cudem. Wciąż w redakcji odbieramy od was telefony w tej sprawie.

Posłuchaj naszych słuchaczy:

Na antenie Radia 90 Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego tłumaczyła, że infolinie do rybnickiego sanepidu obciążają głównie górnicy i apelowała, by nie dzwonili, a czekali na kontakt inspektora sanitarnego. Zapewniała, że osoby z dodatnim wynikiem testu i na kwarantannach na pewno dostaną potrzebne informacje. Skala zakażeń w kopalniach jest tak duża, że trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jest nadzieja,że problem rozwiąże się na początku przyszłego tygodnia, kiedy PGG uruchomi swoją infolinię dla górników z kopalni ROW:

Pod numerami infolinii pracownicy będą mogli dowiedzieć się o kwestiach zatrudnienia, o wynagrodzeniu na okres kwarantanny, zapytać o kwestie zdrowotne. Chcemy, aby pracownicy oddelegowani do pracy na infolinii mogli udzielać kompetentnych informacji (…).

– zapowiada Tomasz Głogowski, rzecznik PGG. Infolinię obsługiwać będą m.in. wolontariusze ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego:

Część komunikatów będzie automatyczna, bo np. kwestie płacowe związane z kwarantanną, te pytania często się powtarzają, więc przygotujemy odpowiedzi na najczęstsze pytania.

O problemach z kontaktem ze stacją w Rybniku wiedzą też w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach. Jeśli ktoś pilnie potrzebuje informacji można dzwonić też na ich infolinie – obiecują przekazać kontakt do Rybnika. W swojej sprawie można też wysłać maila.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj