Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sanepid o sprawie 4-latka z Boguszowic

Facebook Twitter

Dezynfekcja sal i nadzwyczajne środki ostrożności w Przedszkolu nr 50 w Rybniku. 4- letni przedszkolak zmarł z powodu inwazyjnej choroby meningokokowej. W środę (21.02.) informację o takich przypuszczeniach do Sanepidu w Rybniku wysłał szpital.

fot. freestocks-photos/pixabay.com

To choroba wywołana przez bakterię- wyjaśnia nam Aleksandra Prymus- Naczyńska, kierownik sekcji epidemiologii w stacji sanitarno-epidemiologicznej w Rybniku.

Kurację antybiotykową zalecono rodzinie chłopca, a także personelowi przedszkola i dzieciom, które miały kontakt z 4-latkiem. Aleksandra Prymus- Naczyńska podkreśla, że bakteriami można się zarazić bezpośrednio od człowieka:

Powstała lista dzieci, które miały bezpośredni kontakt z chłopcem, ustalono, że to przedszkolaki z jego grupy ale też dzieci, które były z nim w tzw. grupach łączonych. Okres wylęgania choroby trwa od 2 do 10 dni:

Już wczoraj (21.02.) rozpoczęto dezynfekcję w przedszkolu numer 50, dziś (22.02.) zamówiona jest specjalistyczna firma.

Cały czas ważne jest to, aby obserwować dzieci, nie tylko te z Boguszowic. Mamy teraz okres grypowy- podkreśla Aleksandra Prymus- Naczyńska z rybnickiego Sanepidu:

W całym ubiegłym roku na terenie działania Sanepidu w Rybniku był tylko jeden zgłoszony przypadek inwazyjnej choroby meningokokowej. Chodziło o 2-latka, który zachorował na zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, dziś jest zdrowy!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021