Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sanepid: W przypadku kontaktu, kwarantanna wynosi 10 dni

Facebook Twitter

Dzieci a wraz z nimi rodzice i wszyscy domownicy na przymusowej kwarantannie. Przypomnijmy, jedna grupa dzieci z pszowskiego przedszkola od dzisiaj (07.10.) przez najbliższe dziesięć dni musi być w domu. U jednej z pracownic placówki wykryto koronawirusa.

Zajęcia odwołano, mają być prowadzone zdalnie.

Kwarantannie podlegają osoby z kontaktu, w tym przypadku dzieci oraz osoby wspólnie zamieszkujące i gospodarujące w jednym gospodarstwie domowym. W okresie 10 dni od daty ostatniego kontaktu, jeżeli nie będzie objawów to kwarantanna z automatu się kończy. Jeżeli u dziecka czy opiekuna wystąpią objawy chorobowe, powinien zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

– Mówi dyrektor wodzisławskiego Sanepidu, Barbara Orzechowska. Jak dodaje, w przypadku rodziców, pracodawcy powinno wystarczyć oświadczenie pracownika o przebywaniu na kwarantannie.

Dla domowników nie wydaje się decyzji, decyzja zostaje wydana na jednego z rodziców w imieniu dziecka i ta decyzja jest podstawą do wypłaty zasiłku. Zgodnie z rozporządzeniem pracodawcy powinno wystarczyć oświadczenie tej osoby będącej na kwarantannie, jako domownik, że w tych i tych dniach przebywała na kwarantannie.

Dzisiaj (07.10) kolejne placówki w regionie przeszły na nauczanie zdalne. Tak jest m.in. w czterech klasach z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 7 w Wodzisławiu. Pozytywny wynik testu ma tutaj jeden z nauczycieli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj