Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sarna cały dzień biegała po centrum miasta. W końcu zginęła pod kołami samochodu. Nikt nie mógł pomóc?

Facebook Twitter

O sprawie poinformowali nas zbulwersowani mieszkańcy Rydułtów. Dzikie zwierzę cały dzień biegało po rynku i okolicznych ulicach. Przestraszone i zagubione nie potrafiło poradzić sobie samo. Mieszkańcy interweniowali w Urzędzie Miasta i u Straży Miejskiej. Sprawa zakończyła się dramatycznie.

„Absurd w Rydułtowach – dzika sarna ginie na głównej ulicy miasta, na oczach ludzi i dzieci… Gdzie tu logika i profesjonalizm? Mimo interwencji i inicjatywy samych mieszkańców nikt nie zainteresował się losem zwierzęcia. Gdzie jest tzw. ochrona zwierząt? Szkoda zwierzęcia…” – napisała do nas pani Izabela, mieszkanka Rydułtów. Oburzona, jak wielu jej sąsiadów, brakiem zainteresowania władz miasta i bezmyślnością służb. Próba schwytania sarny przez strażników miejskich wywołała jeszcze większe zamieszanie:

Przyjechali, nie wiedzieli w ogóle jak się do tego zabrać. Przegonili tą sarnę, ile fabryka dała autem ją gonili. Jak się goni takie zwierzę samochodem… Ona zaczęła uciekać przez wszystkie posesje, przeskakiwała przez płoty.

Natomiast w Urzędzie Miasta mieszkańcy usłyszeli, że nie ma podpisanej umowy z żadnym weterynarzem, który mógłby interweniować. Sprawa skończyła się dramatycznie, spłoszoną sarnę na ulicy Ofiar Terroru śmiertelnie potrącił samochód:

Zginęła na oczach dzieci i dorosłych. Było mnóstwo płaczu… Nie żyjemy w średniowieczu, żeby nie było metod na to, żeby coś takiego uratować, to nie może być tak, żeby takie historie w XXI wieku w centrum miasta miały miejsce.

Czy ta historia musiała się tak skończyć? Dziś na to pytanie nie usłyszeliśmy wyjaśnień. Sekretarz Miasta dowiedział się o zdarzeniu od reportera Radia 90, a komendant rydułtowskiej straży miejskiej był dziś na całodniowym zebraniu poza komendą. Do sprawy z pewnością jednak będziemy wracać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023