Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Scena w Świerklańcu poleca koncerty w lutym. Na Walentynki coś specjalnego

Facebook Twitter

Grzegorz Ciechowski i Jazzowe klimaty nie są Ci obce? Scena w Świerklańcu poleca koncerty w lutym. 14 lutego BOLEWSKI & TUBIS "Obywatel Jazz". Dwa dni później scena należeć będzie do bardów.

Scena w Świerklańcu poleca

Koncert 14 lutego to wydarzenie, na którym zostanie zaprezentowana część repertuaru Obywatela GC i Republiki w wyjątkowych, pełnych energii aranżacjach.

Na scenie w Świerklańcu usłyszymy piosenki Grzegorza Ciechowskiego. Przypomni je duet Bolewski&Tubis, który przyjeżdża do Rybnika z projektem „Obywatel Jazz”. Panowie w ciekawy i niepowtarzalny sposób interpretują repertuar nieodżałowanego lidera Republiki. Radosław Bolewski śpiewa i gra na perkusji, a Maciej Tubis zasiada za fortepianem i syntezatorem basowym. Jak mówią o sobie:

To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet.

Duet Bolewski&Tubis ma na swoim koncie dwa albumy: Lunatyk i Bez końca. W 2018 roku otrzymał nagrodę w kategorii zespół roku w plebiscycie Plastry Kultury. Początek koncertu w Rybniku 14 lutego o godzinie 19.00.

Drugi koncert 16 lutego:

To kolejne spotkania koncertowe w Świerklańcu. Jak mówił Radiu 90 Paweł Nowak, właściciel restauracji „InoWino”, która mieści się w budynku Świerklańca, miejsce remontowano z myślą o koncertach i wydarzeniach na scenie.

Paweł Nowak: Od samego początku zakładaliśmy, że będziemy także organizować wydarzenia związane z kulturą, coś wyjątkowego. Chcieliśmy po prostu tę scenę reaktywować. Chcemy, żeby pojawiały się tutaj wielkie nazwiska. Mamy kameralną salę na 160 osób. Maksymalnie 160- to nie jest dużo, ale to jest właśnie jej zaletą. Wydaje mi się, że w komfortowych warunkach można tutaj posłuchać dobrej muzyki a przy okazji napić się kawy, wina… Nie wszędzie takie rzeczy się zdarzają i to myślę, jest nasz największy plus.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023