Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ścieżki wokół zbiornika będą naprawione i oddane rowerzystom

Facebook Twitter

Jest szansa, że ścieżki rowerowe wokół Zbiornika Przeciwpowodziowego Racibórz Dolny zostaną oddane do użytku wraz z początkiem wiosny. Trwają końcowe już ustalenia pomiędzy Wodami Polskimi a Urzędem Miasta w Raciborzu, który ma zarządzać tym terenem.

fot.pixabay.com

Niebawem ruszy naprawa nawierzchni zniszczonej m.in. przez pojazdy mechaniczne. Zwrócili na to uwagę członkowie Inicjatywy Rowerowej Bramy Morawskiej:

Pragniemy gorąco i serdecznie zaapelować do wszystkich miłośników sportów motorowych czy też rekreacji pojazdami z napędem na cztery koła, że te drogi, które biegną wzdłuż czaszy zbiornika, czy też w jego czaszy, nie służą absolutnie takim celom. Drogi te w pewnych odcinkach już zostały zamknięte przez naszych pracowników i będą zamykane w dalszym ciągu, ponieważ nie jest to dobre miejsce do tego rodzaju rekreacji. W niedługiej przyszłości, czyli wraz z uruchomieniem ścieżek rowerowych cały zbiornik zostanie objęty również stosownym regulaminem oraz zakazami wjazdu.

Każdorazowo złamanie tych zakazów będzie zgłaszane do odpowiednich służb: gminnych lub na policję – ostrzega Linda Hoffman z Wód Polskich. Nawierzchnia została zniszczona z jednej strony w czasie prac po październikowym wezbraniu, a z drugiej strony właśnie przez rozjeżdżanie tras przez quady i inne pojazdy mechaniczne:

Płytki, które zidentyfikowaliśmy w nawierzchni, one nie są na tyle obszerne i duże, żeby ten czas musiał być tutaj jakoś szczególnie długi i zaawansowany, więc jesteśmy przekonani, że w tym najbliższym czasie, czyli jeszcze nim zrobi się całkiem ciepło na dworze i zainteresowanie rowerzystów będzie wzmożone, uda nam się te ubytki w tej drodze po prostu naprawić tak, żeby było bezpiecznie.

Radio 90: Czyli rowery- tak, quady i wszelkiego rodzaju pojazdy mechaniczne- nie.

Wykluczamy całkowicie taką ewentualność, taką możliwość ze względu na bezpieczeństwo budowli hydrotechnicznej, samych użytkowników i poprzez naturalny konflikt ich wzajemnych interesów.

Rowerzyści szykują się więc do sezonu, bo pierwszy dzień kalendarzowej wiosny coraz bliżej, dokładnie 21 marca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj