Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ścigali się ulicami Rybnika. Już nie mają uprawnień [WIDEO]

Facebook Twitter

Osoby przekraczające dozwoloną prędkość stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Tym, którzy pojadą za szybko o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, oprócz ukarania mandatem, z urzędu zatrzymywane są uprawnienia.

Przekonało się o tym dwóch rybniczan, którzy urządzili sobie na drodze wyścigi, nie wiedząc, że ich „popisy” utrwalane są przez policyjny wideorejestrator. Obaj zapłacili mandaty i na trzy miesiące stracili prawa jazdy…

W poniedziałek (11.05.) przed 19.00 policyjny nieoznakowany radiowóz gliwickiej grupy SPEED, na ul. Rybnickiej w Wilczy oraz już w samym Rybniku, zarejestrował przekraczanie prędkości przez dwóch wyprzedzających się mężczyzn. 31-letni kierowca audi a3 i 35-letni kierowca renault zostali zatrzymani, po czym obejrzeli film ze swoim udziałem. Obu ukarano mandatami karnymi po 400 zł. Zatrzymano im również na trzy miesiące prawa jazdy.

Kwiecień był miesiącem, w którym policjanci śląskiej drogówki odnotowali największą liczbę przekroczeń dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W 455 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość o 50 km/h. Wszystko wskazuje na to, że w maju liczba zatrzymanych uprawnień będzie jeszcze wyższa…

Policja ostrzega!

Mundurowi w sposób szczególny reagują na drastyczne przekraczanie limitów prędkości. Może warto już teraz pomyśleć, czy dla chwilowego przypływu adrenaliny wolno zaryzykować życie swoje i innych, lub bardziej prozaiczne prawo jazdy oraz wysoki mandat?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj