Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ścigany przez policję kierowca dopuścił się czterech wykroczeń i trzech przestępstw

Facebook Twitter

Niecałe pół godziny pościgu wystarczyło, aby w ręce mundurowych wpadł 25-letni żorzanin. Uciekając z Żor do Pszczyny uderzył w radiowóz i barierę energochłonną, podczas legitymowania podał fałszywe dane, nie miał przy sobie dokumentów, prowadził pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdem...

Pościg rozpoczął się w czwartek (27.02.) tuż po godzinie 23.00, kiedy to kierowca opla insigni nie zatrzymał się do kontroli na terenie Żor. Mężczyzna nie reagował na świetlne i dźwiękowe sygnały policji. Początkowo uciekał trasą w kierunku Wisły, aby później skręcić do Warszowic i Mizerowa. Tam już czekał na niego pszczyński patrol. Jednak, pomimo blokady drogowej, ścigany nie zatrzymał się. Jechał przez Suszec w kierunku Pszczyny. Ominął napotkaną w tym miejscu, policyjną blokadę, a w przypadku trzeciej, uderzył w radiowóz.

Dopiero, kiedy wjechał w barierę energochłonną, i samochód nie nadawał się do dalszej jazdy, wysiadł z niego. Nie poddawał się, uciekał pieszo. Stróże prawa również nie dawali za wygraną. Kilkukrotnie przeskakując płot, schwytali go na ul. Zdrojowej w Pszczynie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pszczyńskiej jednostki, gdzie już dzisiaj, złożył stosowne wyjaśnienia w tej sprawie.

Podczas samego zatrzymania, 25-latek był bardzo pobudzony, stawiał opór, wprowadzał w błąd mundurowych nie podając swoich prawdziwych danych personalnych. To, co znaleźli policjanci w jego samochodzie, m.in. radia, telefon, nawigacja i inne elektroniczne przedmioty, również będzie wymagało sprawdzenia. Stan, w którym się znajdował w chwili zatrzymania jest badany w laboratorium, gdzie została przesłana pobrana mu krew. Już wkrótce, o losie mężczyzny zadecyduje sąd i prokurator.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj