Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SEC 2022. To będzie wielki żużel w Rybniku. Mamy specjalne zaproszenie Kacpra Woryny [WIDEO]

Facebook Twitter

W sobotę (02.07.) na torze przy ulicy Gliwickiej odbędą się pierwsze z cyklu czterech tegorocznych zawodów TAURON SEC 2022. To żużlowe mistrzostwa Europy, które często goszczą na stadionie przy ulicy Gliwickiej, tym razem rozpoczyna się tu cały cykl.

fot.J.Pabijan/speedwayeuro.com

Robert Krzyżaniak rozmawiał z przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotrem Szymańskim.

Piotr Szymański: Po raz kolejny w Rybniku odbędzie się ta impreza, była tu już kilkakrotnie,  za każdym razem udało się ją przeprowadzić w sposób fajny i każda z tych imprez zainteresowała kibiców. To było widać na trybunach, fanów było dużo. Od paru lat zwycięzca całego cyklu awansuje wprost do Grand Prix, co udało mi się wywalczyć, to podniosło rangę tych Mistrzostw Europy, wszyscy nie rezygnują i jadą w tej imprezie.

Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego

Mistrzostwa Europy wpisały się już w nasz żużlowy kalendarz, ta impreza często powraca do Rybnika a my chętnie ją gościmy

– mówi prezes ROW-u Rybnik, Krzysztof Mrozek.

Krzysztof Mrozek: Mamy pierwszy finał SEC-u, oby fajna walka. To będzie takie inne spojrzenie na żużel, bo bez tych emocji ligowych, czyli trochę z mniejszymi nerwami… Oczywiście kibicujemy Polakom, jest rybniczanin Kacper Woryna, któremu mocno kibicujemy i chcemy, by w Rybniku był jednym z głównych bohaterów widowiska.

Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik

A na liście startowej jest czterech Polaków, którzy będą ścigali się we wszystkich czterech rundach SEC to: Piotr Pawlicki, Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. Z dziką kartą przyznaną przez organizatorów w Rybniku pojedzie wspomniany Kacper Woryna. Wychowanek rybnickiego żużla, obecnie reprezentujący klub z Częstochowy cieszy się, że znów będzie mógł zaprezentować się przed swoimi kibicami.

Kacper Woryna: To będzie powrót po długim rozbracie na rybnicki tor. Będzie fajna okazja do tego, żeby znowu się zaprezentować przed rybnicką publicznością i na pewno występ cieszy. Emocje będą takie jak przed każdymi zawodami, natomiast co mnie cieszy to możliwość występu przed swoimi kibicami, mam nadzieję, że zaprezentuję się tak, żeby mieć dobry wynik. Zapraszam w sobotę wszystkich, którzy chcą zobaczyć kawałek dobrego żużla, na pewno będzie się działo. Zapraszam!

Zobacz specjalne zaproszenie wideo Kacpra Woryny:

Dodajmy, że jednym z dwóch rezerwowych na sobotnie zawody jest także junior ROW-u Rybnik, Paweł Trześniewski.

Emocji na pewno nie zabraknie

– zapewnia prezes Mrozek:

Krzysztof Mrozek: Ja oczekuję dobrego widowiska, tego, żeby ludzie przyszli na stadion, oglądali fajne zawody i się odprężyli. Zapraszamy wszystkich w imieniu organizatorów, klubu żużlowego na pierwszy finał SEC-u w Rybniku. 2 lipca, godzina 19.00, stadion miejski. Fajna pogoda, mega impreza, dużo emocji, musicie być!

fot.J.Pabijan/speedwayeuro.com

Lista startowa 1. rundy TAURON SEC 2022 w Rybniku:

1. Piotr Pawlicki (Polska)
2. Oliver Berntzon (Szwecja)
3. Bartosz Smektała (Polska)
4. Vaclav Milik (Czechy)
5. Kai Huckenbeck (Niemcy)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Leon Madsen (Dania)
8. Dimitri Berge (Francja)
9. Mikkel Michelsen (Dania)
10. David Bellego (Francja)
11. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
13. Kacper Woryna (Polska)
14. Janusz Kołodziej (Polska)
15. Patryk Dudek (Polska)
16. Rasmus Jensen (Dania)

Rezerwowi:
17. Marko Lewiszyn (Ukraina)
18. Paweł Trześniewski (Polska)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023