Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sekretarz Raciborza dyrektorem Służb Komunalnych w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Tomasz Kaliciak wieloletni sekretarz miasta Raciborza, od 30 lat związany z tamtejszym urzędem, został nowym dyrektorem SKM-u.

Tomasz Kaliciak został zwolniony z pracy przez nowego prezydenta Raciborza Dariusza Polowego w sierpniu tego roku. Teraz stanął do konkursu na dyrektora Służb Komunalnych w Wodzisławiu. Pokonał trzech konkurentów i 1 grudnia obejmie nową posadę. Jak wyobraża sobie nowe miejsce pracy, pytał go o to Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Jak sobie sekretarz poradzi teraz w roli dyrektora Służb Komunalnych? Mam wrażenie, że musi Pan od tych papierków odejść do nieco innej pracy.

Wie Pan, gdybym się nie widział w tej roli, to pewnie bym nie złożył swojej aplikacji. Oczywiście inny charakter pracy, na pewno nastawienie na efekt, w postaci zaspakajania poszczególnych potrzeb mieszkańców.

Radio 90: Służby Komunalne to dosyć taka niewdzięczna działka…

Zdecydowanie tak, duża wrażliwość społeczna, każdy chciałby, żeby super były wysprzątane chodniki, świetnie były utrzymane drogi zimową porą, żeby wszystko było na najwyższym poziomie, natomiast ilość środków jest taka, jaka jest.

Radio 90: Ale może się Pan postarać także o coś wyjątkowego dla Wodzisławia Śląskiego, mam tu na myśli jakieś nietuzinkowe nasadzenie…

Po zapoznaniu się z budżetem, taka ewentualność też będzie rozważana.

Budżet Służb Komunalnych Miasta Wodzisławia Śląskiego w przyszłym roku zaplanowany jest na podobnym poziomie jak w tym, to nieco ponad 6 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022