StartKultura

Seks grupowy na wesoło w Rydułtowskim Centrum Kultury

Jacek Borkowski od 13 lat w serialu „Klan” wciela się w postać psychoterapeuty Piotra Rafalskiego. Teraz w przedstawieniu „Psychoterapia czyli seks grupowy” leczy publiczność na żywo. Spektakl kabaretowy, bo tak należy nazwać tę formę przedstawienia, jest spotkaniem terapeuty – Jacka Borkowskiego, z pacjentem – Adamem Marjańskim. Zadaniem lekarza jest odblokowanie i uzdrowienie swojego klienta w sferze seksu za pomocą niekonwencjonalnych metod. Seks staje się pretekstem do dalszych, głębszych rozmów. Jacek Borkowski, jak sam mówi, najwyżej ceni sobie bezpośredni kontakt z ,,żywym widzem”. Stąd właśnie narodził się pomysł na taką formę spektaklu.
W przedstawieniu tym dużą rolę odgrywa publiczność. Jest ona włączona do czynnego udziału w spektaklu. Zadaniem aktorów jest odblokowanie widzów i zachęcenie ich do interaktywnego uczestnictwa. Autorem przedstawienia jest nieżyjący już aktor Jacek Chmielnik. Podczas premiery, wypełniony po brzegi Klub Mamele, co raz wybuchał śmiechem. W grupowym seksie wzięli udział m.in. Ewa Kuklińska, Barbara Dziekan, Dorota Naruszewicz, Janusz Tylman, Hubert Urbański, a także córka autora sztuki, Julia Chmielnik.

Choć mówimy o seksie, nie ma tutaj miejsca na obsceniczność czy wulgarność – zapewnia Jacek Borkowski – Zamierzamy prowokować przez zaskakujące sytuacje oraz bawić do łez. W przedstawieniu będącym swoistym eksperymentem dużą rolę odgrywa publiczność. Jest ona włączona do czynnego udziału w spektaklu.

Zostaw komentarz