Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Seniorka nie dała się oszukać! Brawo!

Facebook Twitter

Atak oszustów na seniorkę w Jastrzębiu. 86-latka nie dała się nabrać! Kobieta zachowała zimną krew i po zakończeniu rozmowy z rzekomą córką, zadzwoniła na policję.

Mężczyzna wypadł z okna

Oszustka próbowała wyłudzić pieniądze w kwocie 50 tysięcy złotych, potrzebowała pieniędzy, aby spłacić długi w banku. Mieszkanka Jastrzębia nie dała się oszukać. Policja apeluje o ostrożność i zgłaszanie podejrzanych połączeń.

Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj