Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Seniorzy z Czerwionki-Leszczyn przygotowali kolejną sztukę

Facebook Twitter

Seniorzy zapraszają na spektakl „Kapturek – dzielnica Las”. Wystawią go w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Po "Kopciuszku po śląsku", tym razem, z przymrużeniem oka i sporą dawką humoru, seniorzy zaprezentują na scenie swoją wersję bajki o Czerwonym Kapturku.

Sami napisali tekst sztuki, podzielili role, przygotowali kostiumy, wybrali muzykę, a teraz szlifują swoje role. Premiera w najbliższą środę (16.10.) o 17.00.

„Zamiast gajowego jest dzielnicowy, akcja toczy się w dzielnicy Las, nieopodal centrum handlowego Focus. Atutem „Kapturka” jest doskonale dobrana muzyka” – zdradzają odtwórczynie głównych ról.

Seniorzy trenują od końca maja. Występ jest dla nich szczególnie ważny, ponieważ stanowi niespodziankę dla zaprzyjaźnionych gości z Gdyni.

Grupa leszczyńskich seniorów działająca przy Punkcie Terenowym nr 2 w Leszczynach jesienią ubiegłego roku została zaproszona do Trójmiasta przez Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1, Centrum Aktywności Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Gdyni. Celem wizyty była wymiana dobrych praktyk i zaprezentowanie osiągnięć leszczyńskiej grupy 50+. Tym razem seniorzy z Gdyni zawitają w Czerwionce-Leszczynach. Wizyta rozpocznie się od uroczystej premiery „Kapturka”.

„Goście z Trójmiasta widzieli „Kopciuszka po śląsku” i choć byli nim oczarowani, mieliśmy sporo problemów, aby wyjaśnić im treść napisaną w gwarze i oddać lokalny koloryt sztuki” – mówi Izabela Malik, kierownik PT nr 2 OPS w Czerwionce-Leszczynach, która wraz z gronem pracowników ośrodka koordynuje, motywuje i wspiera grupę seniorów.

Tym razem na scenie usłyszymy więc wyłącznie polszczyznę literacką. Co nie znaczy, że zabraknie odniesień regionalnych.

Co ciekawe, goście z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni także zaprezentują swoje przedstawienie pn. „Dom rozbitych serc”.

Seniorzy zapraszają 16 października o godz. 17.00 do CKE w Czerwionce-Leszczynach. Wstęp wolny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj