Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Seniorzy z Rydułtów też chcą mieć zniżki i promocje

Facebook Twitter

Zaczęli właśnie prace nad Rydułtowską Kartą Seniora. W świetlicy "Sami Swoi" przy Obywatelskiej, jeszcze w czerwcu chcą się spotkać ze stowarzyszeniami, które działają w mieście na rzecz starszych mieszkańców Rydułtów.

Taka karta jest bardzo potrzebna – mówią Radiu 90 seniorzy:

Przed seniorami długa droga- mówi Izabela Kaznowska z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika, która podkreśla też, że ważne jest, aby w pracy nad kartą uczestniczył samorząd oraz miejscowi przedsiębiorcy:

Myślę, że seniorzy muszą przede wszystkim zastanowić się nad tym, co by chcieli dzięki takiej karcie mieć, dostać. W jaki sposób mogliby z tej karty skorzystać, dzisiejsze spotkanie było trochę poświęcone tym różnym koncepcjom, jak taka karta seniora mogłaby tutaj, lokalnie w Rydułtowach funkcjonować i temu też, w jaki sposób zachęcić lokalnych przedsiębiorców do tego, żeby chcieli seniorów wspierać, dawać im różnego rodzaju ulgi.

Pomysł na Kartę Seniora pojawił się podczas kolejnej edycji Akademii Aktywnego Seniora w Rydułtowach – mówi Marek Wystyrk ze stowarzyszenia „Moje Miasto”:

W ubiegłym roku bardzo często pytano nas, dlaczego nie ma w Rydułtowach karty seniora. No właśnie, dlaczego nie ma? Więc zaczęliśmy się sprawą tak można powiedzieć interesować jak to w okolicznych gminach, miastach wygląda. W tej chwili jesteśmy na etapie konsultacji z naszymi beneficjentami projektu. Chcemy poznać ich potrzeby, ich oczekiwania. Finalnym produktem ma być projekt uchwały rady miasta, lecz na ten moment nie przesądzałbym o jego jeszcze sukcesie, ponieważ jeszcze daleka droga przed nami. Natomiast na tym etapie mogę powiedzieć, że ludzie są bardzo chętni właśnie do podjęcia takich działań jak konsultacja, więc myślę, że ta rada seniora, ona tutaj swój zalążek w naszym klubie „Sami Swoi” będzie miała. Zaprosimy oczywiście liderów innych organizacji, jak i również osoby nie zrzeszone w innych organizacjach, ale można powiedzieć, którym akurat temat polityki senioralnej leży na sercu i chcieliby coś jeszcze dla tych seniorów przekazać, coś zrobić. Dlatego myślę, że ta rada seniora będzie takim fajnym „ciałem”, a później karta seniora, bo po prostu to wyszło tak jak powiedziałem, jest to oddolna inicjatywa a my takie inicjatywy będziemy zawsze popierali.

Swoje Karty Seniora mają duże miasta w regionie: Rybnik, Jastrzębie, Racibórz, Żory czy Wodzisław, ale też np. mniejszy Cieszyn. Karty takie uprawniają do ulg u partnerów programu, to mogą być zniżki na miejski basen, czy kawę w kawiarniach, które zadeklarują udział w projekcie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024