Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Serce kobiety jest niezgłębioną tajemnicą. Niecodzienna sesja zdjęciowa w Wodzisławiu Śląskim [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Na co dzień jedna z nich szyje, druga robi zdjęcia, trzecia makijaże, a czwarta jest fryzjerką. Postanowiły zrobić coś innego, coś niecodziennego, a przy okazji dobrego dla drugiego człowieka. Skrzyknęły się i zaprosiły dwie niepełnosprawne dziewczyny, aby zaprezentować je w innym świetle, aby mogły poczuć się jak prawdziwe modelki. Zaprosiły je na profesjonalną sesję zdjęciową.

Za dobór kreacji odpowiedzialna była Zofia Twardzik-Pomiotło, krawcowa z Wodzisławia Śląskiego. Ona też znalazła dwie dziewczyny, które zgodziły się wziąć udział w tym wydarzeniu

Radio 90: Zosiu, skąd pomysł na tę wyjątkową sesję zdjęciową?

Zofia Twardzik-Pomiotło: Chciałam zrobić sesję zdjęciową z moimi ekskluzywnymi sukniami ślubnymi. Zawsze robię te sesje z modelkami z agencji bądź z dziewczynami, które mają ku temu warunki. Pomyślałam sobie, że tym razem zrobię coś innego, wyjątkowego i zaangażuję w tę sesje osoby niepełnosprawne. Znalazłam dwie fajne dziewczyny Adriannę i Patrycję, zgodziły się, rodzice też się zgodzili. Sesja ma być pamiątką dla tych dziewczyn. W realizacji tej sesji zaangażowały się dziewczyny ze studia Jagody Barteczko i naprawdę stanęły na wysokości zadania.

Radio 90: No właśnie, efekt finalny jest oszałamiający, Adrianna i Patrycja wyglądają pięknie.

Zofia Twardzik-Pomiotło:  No tak, Ewa zrobiła fryzury, Michalina zrobiła dziewczynom makijaż, także nasze modelki z szarych myszek stały się gwiazdami filmowymi i wyszła z tego bardzo fajna sesja zdjęciowa. Dziewczyny wyglądają rewelacyjnie.

Radio 90: Takie akcje służą przełamywaniu barier.

Zofia Twardzik-Pomiotło: Oczywiście, dziewczyny z niepełnosprawnościami niczym nie odbiegają dziewczynom w pełni sprawnym. Uważam, że trzeba dać szansę takim dziewczynom wypłynąć, wyróżnić się i pokazać się w innym świetle.

Radio 90: Jak dziewczyny zareagowały, kiedy dowiedziały się, że mogą wziąć udział w takiej sesji?

Zofia Twardzik-Pomiotło: Dziewczyny był bardzo chętne, bardzo się ucieszyły, że mogą wziąć udział. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia tego typu inicjatywa. Dzisiejsza sesja jest pierwszą tego typu i pomyślałam sobie, że jeżeli fajnie to wyjdzie, to będziemy powtarzać to w przyszłości. Być może kiedyś zaangażujemy również panów- zobaczymy.

Fryzurami zajęła się Ewa Materzok z Wodzisławia, dobrała modelkom fryzury w stylu boho

Ewa Materzok: Bardzo mnie wzruszyła ta sesja. Dziewczyny, nasze modelki są bardzo wrażliwe. Dopasowałam im fryzury do dzisiejszych kreacji. Fryzury zrobiłam w stylu boho, bo są delikatne, zwiewne, podobnie jak nasze modelki. Bardzo dobrze mi się współpracowało z dziewczynami, były otwarte, ciepłe. W pełni popieram tę inicjatywę.

Radio 90: Przygotowanie takiej fryzury jest czasochłonne, nie robi się tego w 10 minut.

Ewa Materzok: Przygotowanie jednej fryzury to około 1-1,5 h.

Za makijaż odpowiadała Michalina Skupień z Rydułtów

Po makijażu przyszedł czas na sesję zdjęciową. Zajęła się tym fotografka Jagoda Barteczko z Rydułtów

Radio 90: Jak Ci się pracowało z modelkami w trakcie sesji zdjęciowej?

Jagoda Barteczko: Ja jestem zachwycona dziewczynami. Powiem, że nawet bardziej zaskoczona, bo trochę się obawiałam, myślałam że będzie trudniej, ale dziewczyny były tak zaangażowane i tak bardzo im się podobało, że pracowało mi się momentami lepiej, niż na takich zwyczajnych sesjach, które na co dzień przeprowadzam.

Radio 90: Dało się wydobyć z dziewczyn to, co mają w sobie najlepsze?

Jagoda Barteczko: Tak, każda dziewczyna ma potencjał. Każdej mojej modelce, która przychodzi do studia, powtarzam że zdjęcia wyjdą dobrze i wychodzą, tylko trzeba się otworzyć. Nie można się przejmować, że ktoś ma czegoś za dużo, czegoś za mało. Mam nadzieję, że moim modelkom spodoba się efekt i będą z mojej pracy zadowolone.

Radio 90: Jak oceniasz tego typu inicjatywy?

Jagoda Barteczko: Myślę, że są bardzo potrzebne, bo często osoby z niepełnosprawnościami są pomijane i odstawiane na bok. Myślę, że jest to niesprawiedliwe i jestem całkowicie przeciwna temu. Kiedy tylko Zosia zadzwoniła z przedstawieniem mi tego pomysłu, nie zawahałam się ani chwili. Cieszę się z tej sesji, dla nas też to jest fantastyczne doświadczenie.

Radio 90: To jest szerzenie dobra wokół.

Jagoda Barteczko: Tak, myślę że dla dziewczyn będzie to dobra pamiątka i fajne wspomnienie. Myślę, że dziewczyny poczuły się wyjątkowo, zresztą my też się tak poczułyśmy- to działa zawsze w obie strony.

Zobacz pozostałe zdjęcia z tej wyjątkowej sesji zdjęciowej:

Zobacz film z przygotowań dziewczyn do sesji:

Zobacz efekt finalny na zdjęciach Jagody Barteczko:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021