Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Serwotka w Radiu 90: Wodzisławski szpital obronił się przed likwidacją

Facebook Twitter

Przewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego Jan Grabowiecki krytykuje stan szpitalnych budynków, a w szczególności oddziału chorób wewnętrznych. Jego zdaniem trzeba poprawić warunki, w jakich leżą chorzy. Z krytyką zgadza się starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka, poranny gość Radia 90.

Jak mówi, na remont potrzebne są pieniądze, a te ma szanse pozyskać powiat:

Zgadzam się z wypowiedzią Pana Przewodniczącego Rady Miasta Wodzisławia, że jest jeszcze wiele obszarów, w które musimy inwestować. Stąd nasz wniosek u marszałka na 21 mln, które chcemy wspólnie przeznaczyć na inwestycję w nasze dwa szpitale. Jesteśmy dobrej myśli, że uda się to zrealizować. Zgadzam się, że jednym z priorytetów jest tzw. interna pierwsza. To też musi być lepsza wizytówka miasta.

Do końca czerwca ma się rozstrzygnąć konkurs. Wówczas dowiemy się czy 21 mln złotych trafi na modernizację i inwestycję do wodzisławskiego szpitala. Póki co, udało się połączyć oddziały jednoimienne szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. Udało się również zatrzymać odejścia lekarzy. Te szczególnie dotkliwe były na oddziale ginekologiczno – położniczym:

Wielu lekarzy pozyskaliśmy, współpracuje z nami m.in. profesor Ziaja, wybitny specjalista w zakresie chirurgii. Ta kadra jest dosyć dobra. Mogę powiedzieć tyle, że Wodzisław obronił się przed likwidacją i połączeniami oddziałów. Nie chcę wskazywać, ale w Jastrzębiu trzeba było zawiesić funkcjonowanie oddziałów, a Wodzisław i Rydułtowy sobie obecnie radzą.

Wodzisławscy samorządowcy nie tylko poszukują lekarzy, ale również grają z nimi w piłkę nożną. Za dwa tygodnie, 26 maja, mecz charytatywny lekarze-samorządowcy. W pierwszym, rok temu górą byli urzędnicy:

Mamy ustalone, że ordynator Oddziału Ortopedii czuwa i po tym meczu nie zasilimy szeregów wodzisławskiego szpitala. Tym razem spodziewamy się, że starostwo znowu wygra. Pomimo, że lekarze szykują niespodzianki. 

Dodajmy, że temat kondycji wodzisławskiego zdrowia powrócił także na czwartkowej (10.05.) sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego. Jak co roku, starostwo mówiło o dotychczasowych pracach, jak i planach.

Posłuchaj całej rozmowy:

Z Ireneuszem Serwotką, starostą wodzisławskim rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj