Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Seryjni złodzieje paliwa zatrzymani w Rybniku

Facebook Twitter

Dwóch mężczyzn kradło nie tylko w tym mieście ale także w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Okazało się również, że 24 i 37-latek skradzionym autem tankowali paliwo na stacjach i odjeżdżali nie płacąc za nie. Mężczyźni zostali zatrzymani kilka godzin po tym, jak mundurowi usłyszeli komunikat o kolejnej kradzieży na terenie miasta.

fot./www.rybnik.slaska.policja.gov.pl

Policjanci z rybnickiej drogówki patrolowali rejon Drogi Regionalnej, kiedy zauważyli samochód osobowy marki Seat Cordoba. Mundurowi od razu skojarzyli, że to może być pojazd, którego kierowca i pasażer kilka godzin wcześniej skradli paliwo na terenie jednej ze stacji benzynowych w Rybniku. Szybko okazało się również, że mężczyźni podjeżdżali na stacje benzynowe i kradli paliwo – skradzionym kilka dni wcześniej samochodem.

W wyniku czynności kryminalni ustalili, że złodziejski duet ma na swoim koncie liczne kradzieże paliwa na terenie miasta Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli także tablice rejestracyjne z różnych pojazdów, a także pęk kluczy do stacyjek samochodowych. 24 i 37-latek usłyszeli już zarzuty i przyznali się do zarzucanych im czynów, a prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021