Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sesje absolutoryjne w regionie. Część za nami, najbardziej emocjonujące dopiero w czerwcu

Facebook Twitter

Pierwsze sesje absolutoryjne za nami. Wczoraj (27.05.) odbyły się głosowania w Jastrzębiu i Rybniku, kilka dni wcześniej (25.05.) w Radlinie. Jak decydowali radni?

fot.jastrzebie.pl

Prezydent Jastrzębia, Anna Hetman cieszyła się po raz kolejny z uzyskanego wotum zaufania i absolutorium, jakiego radni udzielili jej większością głosów. ZA głosowało 12 z nich, 9 było PRZECIW. Wcześniej Anna Hetman przedstawiła „Raport o stanie Miasta za 2020 rok”, a także sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta za 2020. Sprawozdanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz komisje Rady Miasta.

W czwartek (27.05.) głosowanie nad udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu w minionym roku odbyło się w czasie sesji w Rybniku. Prezydent, Piotr Kuczera, uzyskał je głosami 14 radnych, 10 wstrzymało się od głosu.

Kilka dni wcześniej uchwałę o udzieleniu absolutorium przyjęła Rada Miasta w Radlinie, udzielając go burmistrz Barbarze Magierze.

W pozostałych miejscowościach głosowania zaplanowano na czerwiec: np. w Żorach 24 czerwca. Ale prawdziwych emocji można spodziewać się w Raciborzu i Wodzisławiu, gdzie prezydenci nie mają większości w Radzie Miasta, a ich stosunki z opozycją można delikatnie rzecz ujmując określić jako „chłodne”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj