Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Setki samochodów mkną obok dzieci idących do szkoły. Rodzice apelują do kierowców o rozwagę

Facebook Twitter

"Boimy się o nasze dzieci idące do szkoły" - maile takiej treści trafiają do naszej redakcyjnej skrzynki. Piszą do nas rodzice uczniów ze Świerklan, zaniepokojeni zamknięciem ulicy Wodzisławskiej i poprowadzeniem objazdu dla TIR-ów tuż obok przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

Faktycznie, jak sprawdził Arkadiusz Żabka, ruch przy ulicy 3 Maja w Świerklanach jest ogromny:

Bardzo niebezpiecznie, bardzo ciężko – czasami, żeby przejść trzeba czekać nawet 10 minut! Trzeba uważać. Ruch jest bardzo, bardzo duży.

Słowa mieszkańców potwierdzają dyrekcje szkół. Maria Rduch, dyrektor gimnazjum, apeluje do kierowców o ostrożną jazdę w tym miejscu:

Naprawdę ruch jest wzmożony. Dzieci dojeżdżają do szkoły i wracają z niej na motorowerach, na rowerach. Dlatego zwracam się do wszystkich użytkowników naszych świerklańskich dróg o bezpieczeństwo. Już wczoraj miałam taki sygnał, że właśnie kierowcy nie zatrzymują się przed pasami, przejeżdżają na czerwonym świetle. Również apelowałam do młodzieży, by zachowali szczególną ostrożność.

Robimy wszystko, by dzieci czuły się bezpiecznie – mówi Alina Konsek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Świerklanach:

Staramy się o to, aby nasze dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły i powróciły do domów. Dzieci zostały poinformowane na pierwszych uczniowskich zebraniach. Rodzice również zostaną poinformowani. Rodzice klas pierwszych już mieli możliwość dowiedzenia się, że jest niebezpiecznie, że trzeba uważać w czasie drogi. Robimy wszystko, żeby było bezpiecznie. Jest pani stopka, są oznakowane przejścia dla pieszych, są światła na ulicy Wodzisławskiej. No, a to, że jest intensywność ruchu to wszystko wiemy, mamy nadzieję, że to się zakończy jak najwcześniej.

Sytuacja jest trudna – przyznaje wójt Świerklan Antoni Mrowiec:

Aktualnie nie można tu nic zrobić. Jest stopka, która przeprowadza dzieci. Przy takim ruchu ciężko jest zrobić cokolwiek. Niestety, nie wiemy, kiedy ten objazd się zakończy. W połowie września rozpocznie się remont ulicy Wodzisławskiej, będzie trwał około dwóch miesięcy. Sejmik zatwierdził pieniądze na remont tego odcinka i myślę, że w ciągu dwóch miesięcy sytuacja powinna się zmienić.

Sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj