Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sezon grzewczy to i pożary sadzy…

Facebook Twitter

Przy ulicy Wodnej w Rybniku i przy ulicy Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach, w tych dwóch miejscach wczoraj (26.11.) rybnicka straż pożarna interweniowała w związku z pożarami sadzy w kominach. To częste zdarzenia w sezonie grzewczym.

Mniej więcej od dwóch lat jest ich rzeczywiście więcej – słyszymy w Komendzie Straży Pożarnej w Rybniku, jak tłumaczy nam Bogusław Łabędzki, rzecznik rybnickich ratowników, łączą to z tym, że pojawiają się nowoczesne piece, które są montowane w starej infrastrukturze. Te nowoczesne piece mają niższą temperaturę spalania i przez to osadza się więcej zanieczyszczeń w kominie. Oczywiście przy wymianie kotła trzeba pamiętać o nowym wkładzie kominowym, a jeśli nie, to komin po prostu trzeba częściej czyścić. To podkreślił także w rozmowie z Radiem 90 Roland Kotula z raciborskiej Straży Pożarnej. Nie potwierdza jakiejś wyjątkowej ilości takich pożarów w ich rejonie, choć w poniedziałek (26.11.) jechali do ognia w kominie w domu przy Sudeckiej w Raciborzu.

Jak dojdzie do takiego pożaru, trzeba wezwać strażaków, a potem kominiarza, żeby ocenił stan techniczny komina i wyczyścił przewody.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022