Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Sezon motocyklowy zaczął pechowo, jazdę skończył w szpitalu

Facebook Twitter

Wczoraj (29.03.) na skrzyżowaniu DK 81 z ulicą Bielską w Skoczowie jadący w kierunku Wisły 41-letni kierowca yamahy wpadł w poślizg. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącego na skrzyżowaniu jeepa.

fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Ciężki samochód terenowy siłą uderzenia został przemieszczony na sąsiedni pas ruchu, gdzie stał volkswagen passat, którego kierowca oczekiwał na zielone światło. Kierowcom samochodów nic się nie stało. Motocyklista ma złamany obojczyk i nogę. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

POLICYJNY APEL:

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie – fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to uczestnictwo adekwatne do zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda jednośladem. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się poważnymi obrażeniami.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta, które w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj