Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sezon na motocykle w pełni! Kierowcy, szanujmy się nawzajem!

Facebook Twitter

Ruszył sezon motocyklowy - uważajmy na drodze. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu.

W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Wczoraj na ul.Głównej w Bełku doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Kierujący fiatem 20-latek, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W rezultacie 26-letni motocyklista został przewieziony do rybnickiego szpitala. Na szczęście mężczyzna doznał tylko ogólnych obrażeń.

Motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, dobre ubranie, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021