Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sezon narciarski w Beskidach dobiega końca. Sprawdzamy jaki był

Facebook Twitter

Ten sezon narciarski był gorszy niż poprzedni - ocenia Michał Majewski z Wiślańskiego Skipassu. W wiadomościach Radia 90 podsumowujemy ostatnie miesiące na beskidzkich stokach.

sezon narciarski

Jaki był mijający sezon narciarski?

Michał Majewski: Sezon był gorszy niż w poprzedni, głównie ze względu na to, że okres od świąt do Trzech Króli był, jaki był, wszyscy wiemy. Następnie ważny dla nas okres, czyli ferie śląskie. Pierwszy tydzień również praktycznie go nie było można powiedzieć, bo dwie nasze stacje działały i potem kolejny ważny okres, czyli ferie mazowieckie to też ten drugi tydzień ta pogoda była taka deszczowa. Całościowo jak podsumowujemy, niestety, był to sezon gorszy. Piękna pogoda była w okresie ferii małopolskich, które niestety w naszym okresie są mało uczęszczane. Wtedy była prawdziwa zima.

sezon narciarski

Sezon narciarski dobiega końca

Z naturą nie można wygrać

– dodaje Majewski:

Michał Majewski: Te nowoczesne armatki i tak temperaturę potrzebną do śnieżenia potrzebują jak najwyższą, ale dalej jest to temperatura minutowa i bez tego nie zrobimy nic. Do tego dochodzi jeszcze wilgotność, bo często jest tak, że mamy pytanie, dlaczego nie śnieżycie, jest minus 5 stopni. A tutaj jeszcze ważna jest wilgotność. Z naturą nie wygramy. Liczymy na to, że zawsze znajdzie się tych parę dni, uzbrajamy się w mocniejsze, większe systemy odśnieżania i że zawsze znajdzie się tych parę dni, w których będzie można te armaty uruchomić.

sezon narciarski

Sezon narciarski w Beskidach

Właściciele stacji narciarskich nie tylko muszą walczyć z naturą, ale również z rosnącymi rachunkami za energie czy gaz:

Michał Majewski: I jeśli czegoś życzyć, to zdecydowanie niższych rachunków za prąd, ponieważ wzrost w stosunku do sezonu poprzedniego był znaczny. No może nie aż taki, jak zapowiadało się to jesienią, ale i tak był bardzo znaczny i nieproporcjonalny do wzrostu naszych cen. Dlatego liczymy, że ta sytuacja się poprawi.

sezon narciarski

Na stacjach narciarskich coraz mniej narciarzy, choć ci, którzy są podkreślają, że rano są jeszcze całkiem przyzwoite warunki na stokach:

Sezon narciarski zmierza ku końcowi. Jeżeli chcecie jeszcze wybrać się na narty w Beskidy, warto sprawdzić aktualną sytuację na kamerkach poszczególnych stacji narciarskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024