Sezon regatowy w Polsce otwarty! Rybniczanie na podium

W miniony weekend na wodach Zalewu Rybnickiego odbył się doroczne Rybnickie Regaty Żeglarskie, inaugurujące sezon regatowy w Polsce. W imprezie wzięło udział ponad 80 zawodników z całego kraju, nie zabrakło również gości zza południowej granicy.

Rywalizowali oni w klasach: Optimist, OKdinghy, Laser Radial oraz Laser 4,7. Zawodnikom sekcji żeglarskiej TS Kuźnia Rybnik udało się wywalczyć miejsca na podium. Kacper Błaszczyk wygrał rywalizację najmłodszych uczestników ścigających się w klasie Optimist.

Agnieszka Dubiel i Cyprian Błaszczyk zajęli kolejno 2 i 3 miejsce w klasie Laser 4,7. Rybnickie regaty wliczają się do żeglarskiego Pucharu Polski. W klasie Laser 4,7 stanowią one pierwszą z trzech eliminacji do Mistrzostw Europy, które w tym sezonie zostaną rozegrane na Węgrzech.

Również w klasie Laser 4,7 i Radial zawodnicy po raz pierwszy zdobywali punkty do Pucharu Europy.

Z racji spóźniającej się wiosny dla większości startujących regaty stanowiły pierwszy kontakt z wodą w tym sezonie. Pogoda zapewniła odpowiednią dawkę słońca i wiatru. Rozegranych zostało 9 wyścigów przy zmiennych warunkach wietrznych, zarówno pod względem siły jak i kierunku.

Regaty wspierali: Fundacja Elektrowni Rybnik, Spółka Energetyczna Jastrzębie Grupa JSW, Miasto Rybnik.