Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Sezon w naszym wykonaniu nie był dobry”. Koszykarze MKKS-u Rybnik utrzymali się w II lidze

Facebook Twitter

Rybniczanie ulegli w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego drużynie GTK Sordrew Gliwice 70:81, ale ponieważ swój mecz przegrał ich bezpośredni rywal w walce o utrzymanie inny zespół z Gliwic, AZS Politechnika Śląska, uchronili się przed spadkiem.

Sezon w naszym wykonaniu nie był dobry

Łukasz Ochodek

– mówią kapitan zespołu oraz środkowy:

Łukasz Ochodek i Tomasz Czajkowski: Staraliśmy się, czegoś zawsze brakowało w tych meczach gdzie mogliśmy wygrać, nie umieliśmy postawić kropki na i (..). Dwa zwycięstwa to tyle co nic, Gliwice na szczęście mają tylko jedno zwycięstwo, dzięki temu się utrzymaliśmy, ale nie o to chodziło żeby liczyć na czyjeś porażki, tylko mieliśmy zdecydowanie wyższy cel. Chyba jedyny plus to rozwijanie się młodych graczy, było ich 5-6 w składzie i niektórzy dostawali z upływem sezonu coraz więcej tych minut.

Tomasz Czajkowski

Łukasz Szymik: Mamy świadomość, że to nie był dobry sezon w naszym wykonaniu

– mówi trener MKKS-u:

Łukasz Szymik: Utrzymaliśmy się w lidze, zgadam się, że to utrzymanie jest w najgorszym możliwym stylu, bo od strefy spadkowej dzielił nas jeden punkt. Cieszymy się, że jesteśmy w drugiej lidze, ale czas na głębokie zmiany w drużynie. Sezon był trudny, wiadomo, pandemia, kontuzje (..). W wielu meczach walczyliśmy dobrze jak równy z równym, mieliśmy dobre fragmenty. Sezon dla młodych graczy na pewno na plus, dla starszych penie na minus, dla klubu jest utrzymanie, także cel minimum został osiągnięty.

Łukasz Szymik

Miasto Rybnik nie wsparło w tym roku seniorskiego sportu. Zatem co dalej? Czy zespół będzie istniał, czy wystartuje w kolejnym sezonie?

Łukasz Szymik: Na tą chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak to się wszystko będzie rozwijać, na pewno chcielibyśmy pozostawić młodszych graczy, część tych starszych na pewno już zakończy, do tego dochodzą sprawy finansowe, które jak wiadomo w naszym mieście kuleją i pod kątem wsparcia ze strony miasta i pod kątem ze względu na pandemię ze strony firm. Pracujemy nad tym, zobaczymy na ile nam to pozwoli, na pewno w najbliższym czasie siądziemy, gruntownie przemyślimy co możemy zrobić i podejmiemy jakieś działania.

Przed działaczami MKKS-u, podobnie jak i innych klubów w Rybniku trudny czas poszukiwania środków na działalność i decyzja czy zgłosić drużyny do kolejnych rozgrywek.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021