Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarska pierwsza liga nie dla Volleya Rybnik [WIDEO]

Facebook Twitter

"Waleczne szczupaki" nie wykorzystały atutu własnej hali, gdzie rozgrywany był turniej finałowy II ligi. 6 zespołów walczyło o dwa premiowane awansem miejsca. Turniej trwał od środy (23.05.) do niedzieli (27.05.).

Rybniczanie odpadli z rywalizacji już w piątek (25.05.), kiedy to przegrali drugi mecz grupowy z Enegą Ostrołęka i nie awansowali do grupy finałowej. Szkoda tego meczu, szkoda straconej szansy – mówił po piątkowym spotkaniu kapitan Volleya, Błażej Podleśny:

Przegrywamy dwa spotkania w grupie, szkoda, bo pierwsza liga była na wyciągnięcie ręki. Dawno takiego sezonu w Rybniku nie było. Sezon był wyczerpujący, przeszliśmy bardzo dużo etapów, żeby znaleźć się w tym finale. Jesteśmy zawiedzeni, bo każdy z nas chciał wygrać awans do 1 ligi. Chcieliśmy postawić kropkę nad i, trudno, nie udało się…

Zawiedziony po turnieju nie był natomiast trener Volleya Rybnik, Dariusz Luks:

Ja bym nie przeżywał tego aż tak, my zrobiliśmy swoje, ten zespół naprawdę zasłużył na słowa pochwały. Tyle spotkań, ile myśmy wygrali w sezonie, dostarczyliśmy kibicom radości. Doświadczenie innych ekip zaważyło na tych przegranych. Myśmy za mocno chcieli, były emocje, nerwy. Ja jestem dumny z tej drużyny, że wygraliśmy tyle spotkań i tak się zaprezentowaliśmy. Ja to biorę na klatę, to jest moja porażka, nie chłopaków.

Pomimo przegranej w turnieju finałowym, ten sezon był dla nas bardzo udany – dodaje prezes Volleya Rybnik, Roman Pinoczek:

Nie rozpatruje tego w kategoriach: udało się, czy się nie udało, bo to co tu się dzieje to nie jest dzieło przypadku, tylko efekt ciężkiej pracy we wszystkich klubach, również w naszym. Dla nas to był najlepszy wynik, jesteśmy na 5. miejscu wśród zespołów drugoligowych w kraju! Jestem dumny z chłopaków, ten sezon zaliczamy do udanych.

Ostatecznie, po pięciu dniach rywalizacji w rybnickim turnieju, awans do 1 ligi wywalczyły zespoły MCKiS-u Jaworzno i UKS-u Mickiewicz Kluczbork.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022