Siatkarskie derby regionu dla Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Udany rewanż Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W drugoligowych, siatkarskich derbach regionu jastrzębianie pokonali w minioną sobotę (13.02.) we własnej hali Volley Rybnik 3:2.

W pierwszym meczu obu drużyn w listopadzie wynik był odwrotny. Tym razem rybniczanie wygrali dwa pierwsze sety, dwukrotnie do 21 ale później coś zacięło się w ich grze. Młody zespół akademików zwyciężył w trzech kolejnych odsłonach spotkania i dopisał do swojego konta dwa punkty. Niezadowolony z postawy swojej drużyny był trener Volleya:

Dawid Hołda: Troszkę za szybko uwierzyliśmy, że wygramy ten mecz, graliśmy z juniorami, gdzieś tam się sytuacje takie porobiły po drugiej stronie siatki, że przeciwnik sam się osłabiał, a my zamiast dobić to podaliśmy im rękę. Nasze niedokładności i nasz sposób grania nie był skuteczny, zdobyliśmy 1 punkt.

Dawid Hołda

Z wygranej swoich podopiecznych cieszył się trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla:

Dariusz Luks: Ten mecz miał dwa oblicza i wszyscy robili błędy, widać że nasz zespół jest młody i tych błędów robi bardzo dużo, bo gdybyśmy te błędy ograniczyli w pierwszych 2 setach to wynik mógłby być inny 3:0. Cieszymy się, że wygraliśmy 3:2 ale z drugiej strony było dużo błędów- szczególnie u nas w pierwszych dwóch setach, później zespół grał fajnie od 3 seta, co mnie jako trenera cieszy. Sprawdziło się stare porzekadło siatkarskie, że jak ktoś nie wygrywa 3:0, to przegrywa 3:2.

Dariusz Luks

Po sobotniej porażce rybniczanie spadli na 7 miejsce w tabeli grupy 5 II ligi. Przed nimi jeszcze jedno spotkanie sezonu zasadniczego, by uniknąć gry o utrzymanie będą musieli wygrać na wyjeździe z trzecim w tabeli AZS-em Częstochowa. Jastrzębianie, który są na 8 miejscu w tabeli na pewno będą walczyć w play-outach.

AT Jastrzębski Węgiel Volley Rybnik 3:2 21:25, 21:25, 25: