Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do półfinału Ligi Mistrzów!

Wczoraj (16.03.) pokonali we własnej hali 3:2 mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova. Po wygranej na wyjeździe jastrzębianom do awansu wystarczyła wygrana dwóch partii meczu. Spotkanie lepiej zaczęli jednak goście, którzy zwyciężyli po zaciętych końcówkach w dwóch pierwszych setach.

Zacięty był także set trzeci, który na swoją szalę przechylili także w końcówce tym razem gospodarze zwyciężając 28:26. W czwartym wygrali pewnie do 19 punktów i cieszyli się z awansu. Ostatnia partia też padła łupem gospodarzy (15:12). MVP meczu został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Przez dwa sety tak naprawdę mogło to psychicznie trochę przybić, bo przegrywamy w końcówkach, tak jak rok temu ZAKSA. Gdzieś z tyłu głowy było, że chyba będziemy grali tego złotego seta. Na szczęście pokazaliśmy charakter drużyną i udało nam się odwrócić ten trzeci set, gdzie już też Lube prowadziło. Potem czwarty set już pod kontrolą i euforia. Niesamowita atmosfera na hali. To siódmy zawodnik. (…) Życzyłbym sobie i całej drużynie, żeby tak było zawsze.

Dobrą zmianę dał Rafał Szymura, który pojawił się w trzeciej partii meczu i pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa:

Rafał Szymura: Wiedzieliśmy, że oni po tej przegranej u siebie przyjadą tutaj zmotywowani i będą chcieli wygrać te spotkanie. Było ciężko dzisiaj naprawdę, bo pierwsze dwa sety bardzo dobrze zagrywali. (…) Później się to odmieniło, udało nam się te dwa sety wywalczyć, ale naszą grą i naszą wolą walki, chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i awansować do półfinału. Determinacja była kluczowa.

…te słowa potwierdza drugi trener Jastrzębskiego Węgla:

Leszek Dejewski: Pokazaliśmy charakter tym meczem. Także w tych dwóch pierwszych setach decydowały pojedyncze piłki (…). My nie poddaliśmy się, nie czekaliśmy na złotego seta, wygraliśmy w normalnym czasie, także jesteśmy szczęśliwi. Co prawda musimy rozegrać jeszcze dwa dodatkowe mecze z Kędzierzynem, ale to teraz jest przyjemność.

W półfinale Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy mecz odbędzie się w dniach 29-31 marca, dokładna data nie jest jeszcze znana. Rewanż tydzień później (5-7.04.).

Jastrzębski Węgiel – Cucine Lube Civitanova 3:2 (24:26, 23:25, 28:26, 25:19, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Szymura, Cedzyński, Szwed

Cucine Lube Civitanova: Zajcew, De Cecco, Anzani, Simon, Lucarelli, Yant, Balaso (libero) oraz Kovar, Juantorena, Diamantini, Garcia, Sottile