Siatkarze Jastrzębskiego Węgla lepsi od beniaminka PlusLigi

W sobotę (03.02.) jastrzębianie pokonali we własnej hali 3:0 Wartę Zawiercie. W pierwszym secie gospodarze dominowali na parkiecie, wygrali go gładko 25:15. Drugi set to zacięta walka o każdą piłkę i długa końcówka w której jastrzębianie zwyciężyli 30:28. Ostatnia partia meczu też była wyrównana, ale w końcówce lepiej zagrali gospodarze, wygrali ją do 22.

Po meczu cieszył się środkowy Jastrzębskiego Węgla, Damian Boruch:

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano atakującego Jastrzębskiego Węgla, Macieja Muzaja:

Dzięki sobotniej wygranej Jastrzębski Węgiel awansował na 6-te miejsce w tabeli PlusLigi. Teraz przed zespołem trzy wyjazdowe mecze, o ligowe punkty w Gdańsku i Rzeszowie oraz w Lidze Mistrzów z zespołem z Tuluzy.