Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odpadli z Pucharu Polski

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zagrają w półfinale Pucharu Polski. Przegrali na własnym parkiecie z Treflem Gdańsk 2:3.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel uległ gościom z Gdańska, choć dwa pierwsze sety gospodarze wygrali. MVP meczu wybrano Bartosza Filipiaka, atakującego z Trefla. Komentatorzy chwalą fenomenalną zagrywkę siatkarzy z Gdańska.

Teraz przed Jastrzębskim Węglem dwa dni przerwy, w sobotę (18.01.) siatkarze zagrają na wyjeździe z rosyjskim Zenitem Kazań. To będzie mecz grupowy Ligi Mistrzów.

W drugim ćwierćfinale Pucharu Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała gładko 3:0 BBTS Bielsko-Biała i awansowała do dalszego etapu zmagań.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 26:24, 20:25, 20:25, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Lyneel, Bucki, Depowski, Vigrass

Trefl Gdańsk: Filipiak, Janusz, Grzyb, Mordyl, Schott, Halaba, Olenderek (libero) oraz Janikowski, Jakubiszak, Sasak, Urbanowicz