Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Są już po pierwszym treningu

Facebook Twitter

Wczoraj (8.08.) zespół Jastrzębskiego Węgla spotkał się na pierwszym treningu. W zajęciach brało udział 15 zawodników. Ze względu na obowiązki w kadrach narodowych zabrakło jeszcze kilku graczy.

fot.A.Modliński/jastrzebskiwegiel.pl

Zabrakło reprezentantów Polski: Jakuba Popiwczaka i Tomasza Fornala oraz Francji: Benjamina Toniuttiego, Trevora Clevenota i Stephena Boyera, a także nowego trenera Jastrzębskiego Węgla, Marcelo Mendeza. Wszyscy przygotowują się wraz ze swoimi kadrami narodowymi do zbliżających się Mistrzostw Świata.

Wreszcie zaczynamy treningi

– cieszył się środkowy wicemistrzów Polski:

Jurij Gladyr: Już tęskniłem za tą pracą, są wakacje fajne, 3 miesiące spędziliśmy odpoczywając z rodzinami w spokoju, to wszystko jest fajnie, ale przychodzi moment, że już czegoś brakuje. Chciałoby się wrócić do treningów, adrenaliny. Dość szybko zleciały te 3 miesiące, ale dopiero wszystko przed nami.

Środkowy wicemistrzów Polski Jurij Gladyr

Z rozpoczęcia przygotowań i powrotu do treningów cieszył się także kolejny środkowy zespołu:

Łukasz Wiśniewski: Tak na szybko licząc to jest chyba piętnasty sezon, który zaczynam. Bardzo się z tego cieszę, trochę wakacji mieliśmy, patrząc po chłopakach, każdy na swój sposób odpoczął, przyjechał zmotywowany, pełny chęci i energii do dalszej pracy. Po pierwszej siłowni myślę, że bardzo fajnie to wygląda, że pierwszy tydzień będzie taki wprowadzający. Pozostało zakasać rękawy i do pracy.

W zespole jest niewiele zmian, do drużyny dołączyło dwóch zawodników, libero z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Maksymilian Granieczny i przyjmujący Kamil Dębski. Jest też nowy trener, zespół poprowadzi Argentyńczyk Marcelo Mendez.

Niewielkie zmiany w składzie to może być nasza siła

– uważa Jurij Gladyr:

Jurij Gladyr: Bardzo niewiele zmian, jeszcze jedna zmiana taka na pół, bo Maksa wszyscy kojarzymy, dużo z nami trenował, tylko dwóch zawodników się zmieniło, wszyscy pozostali na miejscach. Nie wiem jaką to rolę odegra, ale na pewno to wróży dobrze, bo byliśmy w tamtym roku na co dzień razem, będziemy w tym sezonie w tym samym gronie. To zgranie ma nam pomóc, żeby lepiej się rozumieć na boisku. Nowy trener, z którym nie miałem przyjemności pracować, dlatego zobaczymy – to wyjdzie wszystko w praniu.

Cele na ten sezon są jasne

– dodaje Łukasz Wiśniewski:

Łukasz Wiśniewski: My nie zmieniamy swoich celów. Ligę Mistrzów mam nadzieję, że powtórzymy przynajmniej wynik z zeszłego sezonu, a jednak liczę, że uda się dojść dalej. No i wrócić na to pierwsze miejsce, po raz kolejny zdobyć mistrzostwo, urwać  się po raz kolejny Zaksie, bo myślę, że oni będą faworytem. Puchar Polski po drodze. Cele takie same jak w zeszłym roku.

Łukasz Wiśniewski, środkowy Jastrzębskiego Węgla

W planie przygotowań do sezonu Jastrzębski Węgiel ma treningi na własnych obiektach i zajęcia na terenie miejskiego kąpieliska w Jastrzębiu-Zdroju. W dniach 11-14 sierpnia drużyna weźmie udział w III edycji Letniej Grand Prix PLS na piasku. W pierwszej rundzie rozgrywek zespół zmierzy się ze Stalą Nysa (11.08.). Zawody zostaną rozegrane w Kompleksie Sportowym Wandy Kraków.

Plan sparingowy Jastrzębskiego Węgla:

  • 1-2.09 vs. Asseco Resovia Rzeszów (Jastrzębie-Zdrój)
  • 9.09. vs. BBTS Bielsko-Biała (Jastrzębie-Zdrój)
  • 16-17.09. vs. Cuprum Lubin i GKS Katowice (Jastrzębie-Zdrój?, Katowice)
  • 23.09 prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu (Jastrzębie-Zdrój)
  • 24-25.09 Tauron Giganci Siatkówki: JW, PGE Skra Bełchatów i dwa kluby tureckie (Twardogóra)

Pierwszy trening JW fot.A.Modliński/jastrzebskiwegiel.pl

Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego zaplanowano na 1 października w Jastrzębiu-Zdroju, a rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie GKS Katowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj