Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wciąż niepokonani w tym sezonie

W miniony piątek (21.10.) jastrzębianie wygrali 3:2 wyjazdowy mecz z Effectorem Kielce. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy zwyciężyli w dwóch pierwszych setach do 22. Jastrzębski Węgiel nie poddał się jednak, wygrał dwa kolejne sety, na swoją korzyść rozstrzygnął także a tie-break wygrywając w nim 15:13.

Dzięki dwóm zdobytym punktom w Kielcach jastrzębianie powiększyli swój dorobek do 10-ciu „oczek” i są wiceliderem PlusLigi. W środę (26.10.) zmierzą się na własnym parkiecie z MKS-em Będzin.

Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 25:22, 14:25, 15:25, 13:15)

Effector Kielce: Wohlfahrstatter, Komenda, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak (libero) oraz Formela, Orobko, Antosik, Więckowski.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, Oliva, Touzinsky, Popiwczak (libero) oraz Boruch, De Rocco, Bachmatiuk.

MVP: Lukas Kampa.