Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali dziesiąty mecz w tym sezonie [WIDEO]

Wczoraj (20.12.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:2. W dwóch pierwszych setach "pomarańczowi" zwyciężali do 21 i 17 punktów, ale w dwóch kolejnych górą byli gospodarze. Decydująca piąta partia meczu to znów wygrana Jastrzębskiego Węgla, który tym samym dopisał do swojego konta 2 punkty.

To ważne dla nas zwycięstwo

– mówił po meczu libero zespołu z Jastrzębia, Jakub Popiwczak:

Wiedzieliśmy do kogo przyjeżdżamy, wiedzieliśmy na jaki teren jedziemy, dawno tutaj nie wygraliśmy. (…) Mimo tego, że dzisiaj dwa pierwsze sety wygraliśmy i szło bardzo łatwo, to w trzecim przestało, zaczęli trochę lepiej zagrywać, złapali nas na kilku prostych błędach, no i odwrócili ten mecz, ale na szczęście tie-break dla nas. Myślę, że na te dwa punkty nikt z nas nie będzie narzekał. Czasami się żałuje tych niewykorzystanych szans, ale zwycięstwo w Warszawie zawsze dobrze smakuje.

Wygrana w stolicy jest dla nas cenna

– dodaje środkowy Jastrzębskiego Węgla, Michał Szalacha:

Najważniejsze, że wygraliśmy, bo jednak zwycięstwa zawsze budują. Szkoda, że wypuściliśmy te dwa sety, Warszawa zaczęła grać znacznie lepiej, zaczęli lepiej zagrywać, taki jest sport. Tutaj się niczego nie dostaje za darmo. Warszawiacy walczyli naprawdę dobrze, cieszymy się ze zwycięstwa. Nie wygląda to źle, ale wiemy, że mamy jeszcze duże rezerwy, bo przed covidem graliśmy dużo lepsze spotkania. Byliśmy dużo bardziej rozpędzeni. Teraz potrzebujemy czasu, ale przeciwnicy są z górnej półki, więc też nie można oczekiwać, że się po wszystkich przejedziemy i gładko wygramy mecze.

A kolejne spotkanie Jastrzębski Węgiel rozegra już w środę (23.12.). We własnej hali będzie podejmował PGE Skrę Bełchatów. Początek spotkania o godz. 17.30.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:20, 9:15)

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Superlak, Trynidad de Haro, Wrona, Nowakowski, Kwolek, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Król, Grobelny, Kozłowski, Ziobrowski

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Szalacha, Szymura, Louati, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Fornal, Gierżot

MVP meczu: Lukas Kampa.