Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla z wizytą w Czerwionce-Leszczynach [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla Dawid Konarski i Grzegorz Kosok spotkali się z uczniami szkół w Czerwionce-Leszczynach. W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym opowiadali o siatkówce, swoich karierach, przygodzie z reprezentacją Polski, starali się także zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu.

Co ciekawe przywieźli ze sobą także Puchar Świata, który Dawid Konarski wywalczył wraz z kolegami z kadry podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Bułgarii i Włoszech. Uczestnicy spotkania byli zadowoleni:

Organizatorem spotkania z siatkarzami był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach, mówi dyrektor placówki Michał Cichoń:

Zaproszenia zostały wysłane do szkół z Czerwionki-Leszczyn. Myślę, że przyjazd do Czerwionki takich osób da zastrzyk uczniom i taki bodziec do tego, żeby może kiedyś w przyszłości też spróbowali iść w tym kierunku i tak, jak tutaj chłopaki mówili: dojeżdżają po 40-50 km na treningi. Tutaj też najbliższy klub to jest Jastrzębski Węgiel, też może około 30 km, może faktycznie warto byłoby skierować tam kroki.

Zadowoleni po spotkaniu byli także jego bohaterowie, Dawid Konarski, i Grzegorz Kosok:

Grzegorz Kosok: Bardzo miło, bardzo przyjemnie, cieszy nas to, że młodzież chce się spotykać z nami, że interesuje ich sport. Fajnie i miło się spędza czas i chciałbym, żeby takich spotkań było jak najwięcej, cieszymy się, że byliśmy tutaj.

Dawid Konarski: Jak najwięcej takich spotkań. Myślę, że raz to jest miłe dla nas, dwa, myślę, że fajne dla tej młodzieży, co tutaj przychodzi i dosyć licznie tutaj przybyła. Jeżeli możemy się czymś podzielić i poopowiadać. To też jest fajne, że możemy teraz coś przekazywać tej młodzieży, żeby było nas coraz więcej, żeby było coraz więcej polskich sportowców.

Na zakończenie spotkania siatkarze rozdali autografy oraz pozowali do wspólnych zdjęć z uczniami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019