Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaczynają walkę w play-offach. Dziś pierwszy mecz

Facebook Twitter

Dziś (21.03.) jastrzębianie zmierzą się we własnej hali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W sezonie zasadniczym jastrzębianie zajęli drugie miejsce w tabeli PlusLigi, a zawiercianie siódme. Dlatego "pomarańczowi" zaczną rywalizację we własnej hali.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Łukasz Wiśniewski: Teraz należy pozostawić wszystko za nami. Wypadałoby potwierdzić w playoffach naszą dobrą dyspozycję, dobrą grę w rundzie zasadniczej, że to nie był przypadek, że zajęliśmy drugie miejsce. Zawiercie prezentuje bardzo dobrą siatkówkę, na przełomie całego sezonu zasadniczego. My doskonale wiemy jaką siatkówkę grać, mam nadzieję, że w tych najważniejszych momentach, które są przed nami, poniżej pewnego poziomu schodzić nie będziemy. Jeżeli już, to tylko bardzo krótkimi fragmentami i nie przeszkodzi nam to w drodze do finału.

Po przerwie spowodowanej koronawirusem do zespołu dołączył przyjmujący Tomasz Fornal:

Tomasz Fornal: Takie jest życie, jakby nie mam na to wpływu, bo trzeba było swoje odbębnić w domu i przesiedzieć. Największy problem jest z tym, że właśnie gdzieś tam wracałem po tej kontuzji, czy po tych kwarantannach, łapałem formę lepszą i za chwilę znowu coś się działo. Teraz wydaje mi się, że już nic mnie nie czeka, jakby na pewno już nie będę miał styczności z wirusem, nie będzie mi dokuczał. Mam nadzieję, że żadna kontuzja się nie przytrafi i wrócę spokojnie do treningów i do tej formy, którą jestem w stanie prezentować.

Zespół z Zawiercia na pewno będzie trudnym rywalem – dodaje:

Tomasz Fornal: Wydaje mi się, że to nie będzie na pewno łatwy ćwierćfinał. Żaden ćwierćfinał nie będzie łatwy, w naszej lidze są drużyny, które potrafią wygrać ze wszystkimi. Możemy się spodziewać ciężkiego meczu. Przyjechali tutaj kilka tygodni temu i pokazali na co ich stać grając tą drugą szóstką. Mam nadzieję, że my zaprezentujemy poziom taki, jaki chłopaki prezentowali w półfinale Pucharu Polski jak tam grali i uda nam się zakwalifikować do półfinału, bo taki jest nasz cel. Naszym celem nie jest gra w play-offach, ale w tym wielkim finale.

Początek dzisiejszego (21.03.) spotkania w jastrzębskiej hali o godz. 20.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj