Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli rok zwycięstwem

Wczoraj (30.12.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Pierwszy set był wyrównany, "pomarańczowi" wygrali go 25:23. W drugim prowadzili od początku do końca wygrywając go do 18 punktów, a w trzecim lepiej zagrali w końcówce, zwyciężyli do 22 punktów i sięgnęli po trzy punkty.

Z wygranej cieszył się kapitan zespołu, Jurij Gladyr:

Zagraliśmy bardzo dobrze od pierwszego seta, jednak na początku popełniliśmy dużo błędów na zagrywce, (…) połowę punktów, które zdobyli przeciwnicy to my im oddaliśmy, ale i tak wygraliśmy tego seta. Od drugiego seta weszliśmy na lepszy poziom gry i całe mecz był pod pełną  kontrolą, co poskutkowało wygraną 3:0. Wszyscy jesteśmy z tego zadowoleni, również nasi kibice. Pozdrawiamy ich, wszystkiego najlepszego w nowym roku. Ten dziwny rok kończymy w udanym stylu, myślę, że w przyszłym roku będzie tylko lepiej.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany markoński atakujący Jastrzębskiego Węgla, Mohamed Al Hachdadi:

Jestem bardzo zadowolony z tego jak zakończyliśmy ten rok i z tego, że pokonaliśmy taki zespół jak Resovia. Wszyscy nasi zawodnicy zagrali dzisiaj na wysokim poziomie, a to nie było łatwe spotkanie, bo to Resovi, to trudny przeciwnik, ale wygraliśmy.

Zwycięstwo z Resovią było dwunastą wygraną w tym sezonie Jastrzębskiego Węgla. Zespół powróci do walki o ligowe punkty 6 stycznia, kiedy to we własnej hali zagra z GKS-em Katowice.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 22:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Butryn, Drzyzga, Jendryk, Tammemaa, Buszek, Cebulj, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Parodi, Woicki, Hain, Krulicki

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Szalacha, Szymura, Louati, Popiwczak (libero) oraz Fornal, Tervaportti

MVP: Al Hachdadi.