Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaprezentowali się swoim kibicom

Facebook Twitter

W piątek (24.09.) w Jastrzębskiej hali, wreszcie po długiej przerwie wypełnionej kibicami, fani mistrza Polski mogli przywitać zespół, który w tym sezonie bronił będzie tytułu, ale także walczył w Lidze Mistrzów.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Rozmawialiśmy z  prezesem Jastrzębskiego Węgla, Adamem Gorolem:

Adamem Gorol: Czekaliśmy na to wydarzenie, dlatego że tytuł Mistrza Polski zdobyliśmy bez udziału publiczności, dlatego to dzisiejsze wydarzenie miało wielkie znaczenie. Są z nami kibice i taka namiastka tego, co wydarzyło się na zakończenie tego sezonu i cieszę się, że to złote konfetti poleciało dzisiaj. Wierzmy w to, że tak dzisiaj pozostanie, że tak hala będzie pełna, dlatego że widowiska sportowe bez kibiców mają zupełnie inny wymiar. Oczywiście cieszyliśmy się z tego, że gramy, le bez kibiców to nie było to. Dzisiaj ta prezentacja pokazała to, że to jest innego wymiaru wydarzenie.

Do drużyny dołączył także reprezentant Czech, atakujący Jan Hadrawa:

Jan Hadrawa: Przed sezonem we Włoszech mało miałem możliwości do grania i rozmyślałem gdzie iść i zawsze moim marzeniem była gra tutaj […] To jest fajny, mocny zespół, który chce grać na wyrzyskim poziomie no i chciałem wrócić i to była najlepsza oferta, jaką dostałem i bardzo dziękuję za tę ofertę i mam nadzieję, że to dla nas będzie jak najlepszy sezon. Zespół jest tak zbudowany, żeby walczył na trzech poziomach. Będziemy grali o ligę, o Super Puchar, Ligę Mistrzów. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o jak największe cele.

Przed nami trudny sezon – mówi drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

Leszek Dejewski: Prezes powiedział, że powinniśmy wygrać Super Puchar, Puchar Polski i ligę i być w czołówce Lidze Mistrzów. Wiadomo, że to jest rozłożone w czasie i krok po kroku będziemy starać się realizować te cele. Oczywiście inni też się wzmocnili i myślę, że liga też będzie mocniejsza, przynajmniej te pierwsze 6-8 zespołów będzie naprawdę mocne. Liga Mistrzów- trafiliśmy do rej grupy, ale tam trzeba grać, tych meczów się będzie nawarstwiało i tam trzeba po prostu wyjść z grupy, a potem zobaczyć co dalej.

Dodajmy, że w piątek Jastrzębski Węgiel poznał także rywali w Lidze Mistrzów. Jastrzębianie zagrają w grupie A z niemieckim VFB Friedrichshafen, belgijskim Knack Roeselare oraz drużyną wyłonioną z eliminacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj