Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdobyli Super Puchar Polski! W meczu o trofeum wygrali 3:0 [FOTO]

Facebook Twitter

Jastrzębie - miasto mistrzów Polski! Jastrzębie - miasto zdobywców Super Pucharów Polski! Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdobyli Super Puchar Polski! Wczoraj (20.10.) w meczu o to trofeum pokonali 3:0 Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

„Pomarańczowi” gładko wygrali pierwszego seta 25:18

Drugi był już bardziej wyrównany, jastrzębianie zwyciężyli w nim do 22 punktów. Najbardziej zacięta była trzecia partia spotkania, w której Jastrzębski Węgiel wygrał dopiero na przewagi 30:28.

Mamy trofeum, ważne jest też, że zagraliśmy dobry mecz

– cieszył się po spotkaniu libero Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Zaksa nie grała źle, ale to prostu my postawiliśmy warunki tak wysoko, że ten poziom z naszej strony był budujący. Cieszy to, że mimo tego, że w sezonie jesteśmy tak naprawdę 2-3 tygodnie to gramy naprawdę dobrą siatkówkę. Mimo tego, że zdarzają się gorsze momenty, bo zawsze takie będą się zdarzać, to wychodzimy z tego obronną ręką i dwa sety dzisiaj przegrywaliśmy kilkoma punktami, a i tak czujemy, że jak tylko zostaniemy na swoim odpowiednim poziomie, to wrócimy, tak się działo. Chwała naszemu zespołowi. To był dobry mecz! Cieszy, że dorzucamy kolejne trofeum do kolekcji! (…)

Fajnie, że zdobyliśmy dla klubu trofeum, którego jeszcze Jastrzębski Węgiel nie miał w kolekcji, to też mój pierwszy Super Puchar Polski

– dodaje środkowy zespołu:

Jurij Gladyr: Cieszymy się z tego Super Pucharu. Zawsze dobrze zacząć sezon z takiego wielkiego C. Psychologicznie ma to duże znaczenie, (…) pewność siebie rośnie w zespole. (…) Jest duży potencjał w naszym zespole, jeszcze przyjdzie gra o dużej jakości. (…)

Jastrzębski Węgiel wraca do rywalizacji o ligowe punkty. W niedzielę (24.10.) zagra u siebie z PGE Skrą Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśnewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Macyra, Hadrava, Tervaportti

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Huber, Śliwka, Semeniuk, Shoji (libero)

MVP: Tomasz Fornal

Zobacz zdjęcia:

We wtorek (19.10.) Super Puchar Polski zdobyli także hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj