Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkarze sięgną po złoto? Jastrzębski Węgiel – dzisiaj trzeci mecz finałowy

Facebook Twitter

Czy już dziś sięgną po złoto? Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają dzisiaj (10.05.) trzeci mecz finałowy mistrzostw Polski.

siatkarze jastrzębski węgiel
Będą emocje! fot. Paweł Wengerski

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla dzisiaj (10.05.) zagrają trzeci mecz finałowy

Przypomnijmy, w rywalizacji z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzą 2:0 po zwycięstwie we własnej hali i wygranej na wyjeździe. Dziś ponownie zagrają u siebie przy ogłuszającym dopingu swoich kibiców. Fani „pomarańczowych” liczą na zwycięstwo i wielką fetę.

jastrzębski węgiel

fot. Paweł Wengerski

Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte

– przypomina przyjmujących ich zespołu, Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: Może to będzie ostatni, może nie, ale nie ma chyba co myśleć o tym, że będzie zakończenie, że już mamy medale, bo to jest zgubne i wydaje mi się, że cała drużyna widać, że w szatni wszyscy są zmotywowani. Nie ma takiego podejścia, że jesteśmy już mistrzami. Wiadomo, że jest to bardzo dobra zaliczka i fajnie jest prowadzić w Play Offie 2:0 w finale granym do trzech zwycięstw. Ale robota jeszcze nie jest skończona. Jeszcze daleka droga przed nami. Mam nadzieję, że takie myślenie nam pomoże i wyjdziemy naładowani przy pełnych trybunach i razem będziemy świętować.

Tomasz Fornal

Wiemy, o co gramy

– dodaje Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: Widać po naszej drużynie, że jesteśmy skupieni i skoncentrowani, że wiemy, jaki mamy cel. Widać, że każdy z zawodników idzie w jednym kierunku, żeby ponownie Jastrzębie zdobyło złoty medal. Widać to chyba po nas czy to na hali, jeżeli ktoś ogląda na żywo, czy w telewizji. Nie ma, nie ma takich momentów przestojów. Nie mam momentów rozluźnienia, że każdy idzie w jednym kierunku, który jest jasno określony przez nas, jak i przez trenerów, jak i przez zarząd w Jastrzębiu. I to chyba najważniejsze i najważniejsze też będzie to, żeby to utrzymać w spotkaniu.

Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla

Nie wiemy jak będzie, ale damy z siebie wszystko

– mówił po ostatnim meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla,

Jurij Gladyr: Tylko Pan Bóg wie, co nas czeka w środę, a my postaramy się zaprezentować swoje siatkarskie umiejętności i zrobić wszystko. Jak będzie dobry dzień i dobra gra z naszej strony, żeby zakończyć tę rywalizację już u siebie i świętować to Mistrzostwo Polski. Ale powtarzamy, że to jest znowu daleka droga, bo każdy mecz meczowi nierówny i trzeba być na maksa skupionym, żeby nie doprowadzić do żadnego rozluźnienia. Wiemy, o co gramy, wiemy, o co walczymy. Wiemy, jaki jest przeciwnik. Wszystkie ręce na pokład. Mamy nadzieję, że kibice znowu nas poniosą tak pięknego zwycięstwa, a jak oni zawsze to robią.

Początek dzisiejszego meczu w jastrzębskiej hali o godzinie 20.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj