Siatkarze Volley Rybnik nadrobili zaległości

W minioną sobotę (31.10.) zmierzyli się we własnej hali ze Startem Namysłów. Ten mecz nie doszedł wcześniej do skutku z powodu przypadków zakażenia koronaworisem w zespole z Rybnika. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Pierwszą partię do 22 wygrał Start, w kolejnych zwyciężali już rybniczanie kolejno do 25, 19 i 18, jednak grali nierówno, momenty dobrej gry przeplatali słabszymi.

Mówi trener Volleya, Dawid Hołda:

Z powodu covidu dzisiaj graliśmy zaległy mecz z drugiej kolejki, wygraliśmy 3:1. Początek nie był dla nas zbyt udany, jakieś nasze grzechy, jakieś słabości, wyszły w tym pierwszym secie. Na szczęście udało się utrzymać poziom z drugiego seta i troszkę nawet podnieść. Widać było, że drużyna przeciwna troszkę kondycyjnie nie wytrzymała i co za tym idzie także technicznie i taktycznie. Także odnieśliśmy zwycięstwo 3:1. Zadowolony jestem, że 3 punkty mamy i dopiszemy do tabeli, że trochę ruszyła atmosfera, że jeden drugiemu starał się pomagać, że nie było wytykania sobie błędów tylko wspierali się w czasie meczu.

trener Dawid Hołda

W najbliższą sobotę (07.11.) rybniczanie zagrają w Kętach z miejscowym Kęczaninem.