Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siatkówka: Oldboye na parkiecie. Pokazali moc [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Dwa medale ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w zdobyli siatkarze z Jastrzębia. Impreza, którą zorganizowano już po raz 27., odbyła się w tym roku w Drzonkowie w województwie lubuskim.

OLDBOY

Siatkówka oldboyów – medale dla jastrzębian

Brało w niej udział kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. W kategorii powyżej 55-ciu lat najlepszy okazał się zespół JSW Jastrzębie Borynia.

fot. PZPS

Tym samym swój kolejny medal na mistrzostwach zdobył Leszek Dejewski, niegdyś siatkarz a obecnie drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Leszek Dejewski: Jesteśmy szczęśliwi. Zdobyliśmy, z tego, co ja liczyłem przed mistrzostwami, chyba 20. złoty medal w tych mistrzostwach, jeśli chodzi o wszystkie kategorie wiekowe. Bardzo miło jest widzieć te uśmiechnięte twarze byłych zawodników, z którymi kiedyś graliśmy, nawet tych zawodników, tych graczy, którzy nie grali zawodowo w siatkówkę, ale przyjeżdżają tutaj po to, żeby się skonfrontować z byłymi zawodowcami i dla nich to jest naprawdę wielkie święto. Dla nas to na 100% jest święto. Czekamy na to cały rok. Ja życzę lidze, żeby organizowała to jak najdłużej. Dla tych ludzi to jest potrzebne.

fot. PZPS

Zmagania siatkarzy, często kolegów z boiska obserwował, niegdyś świetny zawodnik, reprezentant kraju i także wielokrotny mistrz Polski oldbojów a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski.

Sebastian Świderski: Cieszę się bardzo, że tutaj jestem na tych 27. Orlen Mistrzostwach Polski Oldboyów. Żałuję, że nie aktywnie, ale niestety zdrowie już nie pozwala. Natomiast patrząc na tą atmosferę, na tych ludzi zaangażowanych, na to, co robią, jak grają widać, że siatkówka jest ich miłością i mają ją we krwi. I cieszę się, że właśnie chcą dalej kultywować tą piękną dyscyplinę, pomimo tego ile mają lat.

Dodajmy, że jastrzębianie wywalczyli podczas mistrzostw także srebro, w kategorii 35 plus zespół JSW Jastrzębie Borynia był drugi.

Klasyfikacja medalowa XXVII ORLEN Mistrzostw Polski:

Kategoria 35 +
1. SUPRA BROKERS / MODEKO Wrocław
2. JSW Jastrzębie Borynia
3. Chełmiec Wałbrzych

Kategoria 40 +
1. KS Atak Gorzów Wielkopolski
2. Statyści Kamienna Góra
3. Żacy Głogów

fot. PZPS

Kategoria 50 +
1. REST Rzeszów
2. XXL Warszawa
3. ZNP PASEO Szczecinek

Kategoria 55 +
1. JSW Jastrzębie Borynia
2. KRD Wrocław
3. INTERMARINE Przasnysz-Tczew

fot. PZPS

Kategoria 60 +
1. PROGRESS Września
2. PASJONACI Radom Jasło
3. ASPROD Goleniów-Szczecin

Kategoria 65 +
1. TORNADO Koszalin
2. ART-CHEM Bydgoszcz
3. KSK Kołczygłowy

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj