Siatkówka: Volley Rybnik wciąż walczy o utrzymanie

Już w miniony weekend mogli zapewnić sobie utrzymanie, ale przegrali. Mowa o siatkarzach drugoligowego zespołu Volley Rybnik, który w ostatniej kolejce spotkań podejmował we własnej hali MKS MOSiR Jasło. Mecz przegrali 1:3. Tylko w drugim secie zespół z Rybnika zagrał na dobrym poziomie i wygrał go do 14. W pozostałych zwyciężali goście (do 19., 18., 20.) i to oni zgarnęli komplet trzech punktów.

Rozmawialiśmy z trenerem Volleya Rybnik, Wojciechem Kasperskim:

Wojciech Kasperski: Dzisiaj przeciwnik rzeczywiście postawił nam trudne warunki. Trzeba przyznać, że zagrali bardzo solidnie. Oprócz jednego seta, który zagraliśmy koncertowo, nic nam w tym meczu nie zagrało. O ile zagrywka nie była zła, mieliśmy kłopoty z atakiem, dużo piłek oddawaliśmy. Albo nasze błędy, albo przeciwnik bardzo dobrze bronił.

Na dwie kolejki przed końcem zasadniczej części sezonu rybniczanom brakuje jednego punktu, by zapewnić sobie utrzymanie. Wciąż szansę na pozostanie w drugiej lidze mają natomiast siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Oni muszą wygrywać. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w najbliższą sobotę (01.04.) w hali w Jastrzębiu-Szerokiej.

Volley Rybnik MKS MOSiR Jasło 1:3 19:25, 25:14, 18:25, 20:25.