StartKultura

Się Dzieje w regionie! Zaplanuj wolny czas z Radiem 90

Zaczynamy już jutro z samego rana, spotykamy się na przystani kajakowej w Rybniku Stodołach, ubieramy kamizelki ratunkowe, bierzemy wiosła, worki na śmieci i kajakami płyniemy czyścić Rudę. To wielkie sprzątanie rzeki, ale i biegnących wzdłuż niej ścieżek rowerowych; po pracy czeka nas wieczór z piosenką turystyczną przy ognisku.

I jeszcze jedna propozycja na jutro, też związana z wodą: od 9.00 na basenie w Boguszowicach w Mistrzostwach Śląska rywalizować będą ratownicy wodni, przed nimi wiele widowiskowych zadań, np. holowanie tonącego. Można przyjść, zobaczyć w jakiej formie przed sezonem są woprowcy, pokibicować.

Na kibiców liczą też biegacze, którzy zgłosili się do Fortuna Bieg w Cieszynie. W w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba zawodników: w biegu młodzieżowym wystartuje ponad 1800 osób, w głównym ponad 1400. To w niedzielę, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Główny start w samo południe.

Na koniec weekendu jeszcze mocny akcent z Żor. Od 17.00 w hali przy Folwareckiej Festiwal Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej, czyli: akrobatyka powietrzna, sztuka cyrkowa, akrobatyka sportowa, skoki na trampolinie, ćwiczenia na równoważni.

Zostaw komentarz