Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siedem nowych autobusów na jastrzębskich drogach

Facebook Twitter

Międzygminna Komunikacja Autobusowa, czyli spółka która zastąpiła PKM, kupiła nowe pojazdy, które będą użytkowane na terenie Jastrzębia- Zdroju. Wyjadą na trasy za kilka dni.

Nowe autobusy MZK/ mat.prasowe

Pierwsze nowe pojazdy, które kupiła Międzygminna Komunikacja Autobusowa (były PKM) obsłużą linie MZK już za kilka dni. Pojawią się głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Pawłowicach, Mszanie, a także na trasach do Rybnika przez Wodzisław, do Żor oraz do Zebrzydowic.

Mówi Roman Foksowicz zastępca prezydenta Jastrzębia- Zdroju:

Roman Foksowicz: Są to nowe autobusy, Solarisy wyposażone we wszystkie możliwe udogodnienia, jakie mogą być w nowoczesnych autobusach. Będą kursować rotacyjnie w różnych częściach miasta, zastępują stare autobusy, które trzeba wycofać z użytku. W planach mamy wymianę całego taboru, stopniowo, w zależności od posiadanych środków. To są leasingowane autobusy, te środki będą wydatkowane w następnych latach, leasing 5-letni.

Stanisław Słowiński z MKA, Rafał Zajas Solaris Roman Foksowicz zastępca prezydenta Jastrzębia/ mat.prasowe MZK

Nowe autobusy to pojazdy marki Solaris Urbino 12.

Wyposażone są w silnik DAF o mocy 270 kW i bardzo wysokim standardzie emisji spalin Euro 6. Posiadają także automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz nowoczesny monitoring. Obserwuje on nie tylko wnętrze pojazdu, ale także wszystko to co dzieje się na zewnątrz

– mówił w Jastrzębiu Rafał Zajas, dyrektor regionalny sprzedaży firmy Solaris.

W nowych autobusach zainstalowano także monitory (w części przeznaczonej dla pasażerów) oraz system przeciwpożarowy komory silnika. Na pokład mogą zabrać 90 osób (24 miejsc siedzących i 66 stojących).

mat.prasowe MZK

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj