Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siedmiokrotnie wzrosło zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej

Facebook Twitter

Siedmiokrotny wzrost zainteresowania służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zainteresowanie służbą wojskową jest olbrzymie- informuje również śląska brygada. W stosunku do czasu przed inwazją Rosji na Ukrainę liczba ochotników zwiększyła się tutaj kilkukrotnie.

Wakacje z wojskiem

Rozmawialiśmy z Magdaleną Dróżdż, rzeczniczką 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej:

Magdalena Dróżdż: Napad Rosji na Ukrainę wyzwolił w Polakach duże zainteresowanie służbą wojskową. Sukcesy tamtejszej obrony terytorialnej spowodowały zmiany postrzegania naszych Wojsk Obrony Terytorialnej i duża część społeczeństwa zrozumiała rolę WOT-u, siłę jej terytorialności, ducha walki i przekonała się, że lekka piechota potrafi rzeczywiście walczyć z czołgami

Wszelkie wątpliwości i pytania odnośnie szkoleń i naborów do Wojsk Obrony Terytorialnej można kierować do wyspecjalizowanych rekruterów, którzy działają w regionie:

Magdalena Dróżdż: Wszelkie pytania związane ze służbą w WOT należy kierować do jednego z naszych rekruterów. To żołnierze, ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku i są gotowi odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące procesu rekrutacji, służby, szkolenia, obowiązków itp.

Szczegółów szukajcie na stronach Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024