Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Siedmiuset zawodników wzięło udział w Biegu Wiosny w Rybniku

Facebook Twitter

Wczoraj (20.05.) na starcie stanęły dzieci, młodzież i dorośli. Rywalizowali na różnych dystansach - od stu metrów, aż do 5 kilometrów. Ten ostatni to był dystans biegu głównego, który był zarazem pierwszymi Mistrzostwami Rybnika Seniorów.

Fot. MOSiR Rybnik

Zwyciężył rybniczanin, Marcin Ciepłak, który bierze udział w tym biegu od lat:

Ta impreza jest genialna, od wielu lat, zawsze staram się tutaj biegać. Czasem zdarzało się tak, że przyjeżdżałem prosto z Mistrzostw Polski. Biegam we własnym mieście, kilometr od domu, aż żal nie biegać.

Zadowolony był także Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u, który był organizatorem imprezy:

Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, 700 zawodników wystartowało, jesteśmy zadowoleni z pogody, z tego, że więcej osób chce się z nami bawić. Widać, że bieganie rozwija i z tego się należy cieszyć!

Dodajmy, że jak przystało na Bieg Wiosny, najlepsi oprócz nagród i pucharów otrzymali ręcznie robione, kolorowe wieńce, wykonane przez podopiecznych i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań”.

Bieg Wiosny zalicza się do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika, w skład którego wchodzą: Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy.

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj