Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Siesta w drodze”. Karyna Gomes na finał marca w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Są też kolejne zapowiedzi [WIDEO]

Facebook Twitter

Bardzo ciekawie zapowiada się końcówka marca w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wystąpią zagraniczne gwiazdy. Druga połowa kwietnia to z kolei koncert Ralpha Kamińskiego.

fot FB/Karyna Gomez

To jest muzyka świata i dużo żywej energii

– tak Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej poleca festiwal „Siesta w drodze”. W czwartek (31.03.) o 19.00 na scenie w Rybniku wystąpi Karyna Gomes.

Michał Wojaczek: Znakomita wokalistka, która przyjedzie ze swoim zespołem. Będzie z nami również Marcin Kydryński, który jest pomysłodawcą i producentem tego festiwalu.  Jego produkcje gwarantują wysoką jakość artystyczną. Znakomici muzycy w zespole. Jest dużo dobrej, żywej energii. Zapraszam serdecznie 31 marca.

Już w czwartym czwartek Marcin Kydryński i SIESTA w drodze zapraszają na koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wystąpi Karyna Gomes.
Radio Nowy Świat

Opublikowany przez Teatr Ziemi Rybnickiej Poniedziałek, 28 marca 2022

A w zapowiedziach na kwiecień w Teatrze Ziemi Rybnickiej między innymi koncert zapowiadający powstanie fundacji imienia Lidii Grychtołówny i Janusza Ekierta. Z wiadomości Radia 90 wiecie, że w wilii przy ul. Powstańców Śląskich 36 w Rybniku, w miejscu, w którym kiedyś mieszkała światowej sławy pianistka, ma działać fundacja, której celem będzie wsparcie młodych, zdolnych artystów. Lidia Grychtołówna zagra w koncercie symfonicznym z okazji 25-lecia Towarzystwa Muzycznego imienia Braci Szafranków 10 kwietnia.

Michał Wojaczek: Rybnicka Wystąpi Orkiestra Symfoniczna, wystąpi pani Lidia oczywiście. Pomimo już zaawansowanego wieku, jest cały czas sprawną pianistką, która znakomicie koncertuje. Poprowadzi koncert Mirosław Jacek Błaszczyk, też rybniczanin,  znakomity dyrygent.

Dobrze zapowiada się koncert Ralpha Kamińskiego, który w Rybniku zagra koncert z piosenkami Kory Jackowskiej i Maanamu:

Michał Wojaczek: W Projekcie Kora, to jest taki projekt muzyczno-teatralizowany. Wyjątkowe wydarzenie i wiele koncertów jest zaplanowanych w trasie na terenie naszego kraju. Cieszę się, że udał się Ralpha zaprosić do Rybnika. Myślę, że jest to też rzecz bardzo atrakcyjna dla naszych melomanów.

Koncert Ralpha Kamińskiego w Teatrze Ziemi Rybnickiej 22 kwietnia o 20.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj