Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Silny wiatr przyczyną rekordowej ilości wyjazdów strażaków w powiecie cieszyńskim [FOTO]

Facebook Twitter

Rekordowa ilość wyjazdów strażaków w cieszyńskim powiecie. Wszystko przez silny wiatr. "Przez ostatnią dobę strażacy interweniowali aż 63 krotnie" - mówi Michał Pokrzywa rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

silny wiatr
fot. FB/OSP KSRG Ustroń Centrum

Służby firmy energetycznej od wczoraj (15.01.) walczą także z wieloma usterkami linii.

Michał Pokrzywa: W tym było 21 na terenie Ustronia, 20-Goleszowa, 10-Brennej. 3-Skoczowa, 3-Cieszyna, 2-Chybia i 2-Dębowca. Mieliśmy odnotowane 4 uszkodzenia w budynkach. 2 w Ustroniu, 2 w Brennej. 1 w Cieszynie. Odnotowano także 5 przypadków uszkodzenia mienia z powodu wywrotu drzewa. Uszkodzenia linii energetycznych mieliśmy 6. 3 w Ustroniu, 1 w Brennej, w Dębowcu i 3 w Goleszowie, i usunięcia przewróconych drzew, tego mieliśmy najwięcej, powalone drzewa na drogach, chodnikach mieliśmy 48.

Dodajmy, że w nocy z soboty na niedzielę cieszyńscy strażacy odnotowali 12 interwencji związanych z silnym wiatrem. Na szczęście nikt nie nie został poszkodowany.

W niektórych podgórskich miejscowościach od wczorajszego popołudnia jednak są jeszcze problemy z prądem, to m.in Godziszów, Goleszów, czy Dębowiec. Jak informuje Tauron, uszkodzenia powinny zostać usunięte do dzisiejszego (16.01.) popołudnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj