Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Silny wstrząs w kopalni Rydułtowy. Doniesienia potwierdza rzecznik Polskiej Grupy Górniczej

Facebook Twitter

Tąpnięcie odczuwalne w dużej części regionu- informacje w tej sprawie napłynęły od słuchaczy z Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Rydułtów i Pszowa. Te doniesienia potwierdza rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski.

Polska Grupa Górnicza
Fot. pgg.pl

Do wstrząsu wysokoenergetycznego doszło w kopalni Rydułtowy. Na razie jednak nie wiadomo, jaka była jego siła:

Tomasz Głogowski: Po godzinie 17.00 w KWK ROW Ruch Rydułtowy na pokładzie 713 w ścianie 4ee1 zanotowano wstrząs wysokoenergetyczny, natomiast została bezpiecznie wycofana w rejon ściany. Nikt nie odniósł obrażeń, nikomu nic się nie stało, nie ma skutków tego wstrząsu na dole, natomiast nie mamy jeszcze siły tego wstrząsu, to jest właśnie mierzone

Trwa ustalanie, ile osób z załogi było w rejonie zagrożenia:

Tomasz Głogowski: Nie wiem, trudno mi powiedzieć, pewnie prędko takich informacji nie będziemy mieli. Najważniejsze jest to, że nie ma skutków na dole i nikomu nic się nie stało, załoga została bezpiecznie wycofana. Oczywiście na powierzchni odczuwalne. Nie mieliśmy jeszcze zgłoszeń żadnych, natomiast sygnały, jakie docierają głównie od mediów, wiemy, że był odczuwalny, natomiast nie mieliśmy jeszcze zgłoszeń o ewentualnych uszkodzeniach na powierzchni.

Uszkodzenia na powierzchni można zgłaszać w odpowiednim dziale kopalni Rydułtowy, wg standardowej procedury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj