Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Silny wstrząs w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu. Z 7 górnikami nie ma kontaktu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Doszło do niego na głębokości około 900 metrów dziś (5.05.) przed południem. Trwa akcja ratunkowa, w chwili wstrząsu trwały tam prace związane z drążeniem chodnika. Było tam 250 pracowników. Ze względu na duże stężenie metanu w miejscu, w którym doszło do wstrząsu, nie można tam wejść, by ocenić straty.

fot. jsw.pl

Nie ma informacji, by ktokolwiek został poszkodowany, ale wciąż nie ma kontaktu z 7 pracownikami.

Wstrząs był odczuwalny na powierzchni: pisali do nas nasi słuchacze za pośrednictwem formularza kontaktu Daj Znać.

Klaudia: W Jastrzębiu- Zdroju o 11.00 był wstrząs, trwał ok.30sec.

Atomic77: W rejonie Pawłowic było bardzo silne tąpnięcie. W Golasowicach – gdzie nie ma szkód – dom trząsł się przez 10 sekund, tak silnego tąpnięcia nie czułem już dawno choć sam mieszkam w rejonie gdzie się zdarzają.

Amadeusz: Całe Jastrzębie Zdrój około godziny 11.00 zatrzęsło się niesamowicie mocno, nie ma informacji z jakiej kopalni, o jakiej sile, ale odczuli to wszyscy. Proszę o podanie informacji na ten temat.

Jbie: Zatrzęsło sie w calym chyba jbiu. To bylo okropne kilka sekund mojego życia. Jestem na 10 piętrze i niech ktoś da znać co to bylo i czy moze sie powtórzyć :(

Piotr_M: Żory os.Sikorskiego, zaobserwowano jeden odczuwalny wstrząs budynku nr 18, wstrząs oceniany jako silny – energia wstrząsu poruszyła drobne przedmioty i rozbujała lampy, budynek jest z 1981r. i nigdy wcześniej nie obserwowano tak silnego wstrząsu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024